Testy na ojcostwo – co warto wiedzieć?

Nastała prawdziwa moda na testy na ojcostwo. Faktycznie można wykonać je bez żadnych komplikacji, a stanowią najlepsze potwierdzenie rodzicielstwa. Mężczyźni decydują się na nie w różnych przypadkach. Między innymi, wtedy gdy chcą potwierdzić swoje ojcostwo, aby uzyskać prawa do opieki nad dziećmi, albo wtedy gdy chcą je wykluczyć, aby nie płacić alimentów. Jest coraz więcej laboratoriów, które wykonują takie testy DNA praktycznie od ręki.

Czy tylko mężczyźni robią testy na ojcostwo, Czy testy na ojcostwo mogą zrobić dziadkowie, Czy próbki do testów na ojcostwo trzeba przechowywać w lodówce, Czy do testów na ojcostwo można użyć gumy do żucia

Czy tylko mężczyźni robią testy na ojcostwo?
Czy testy na ojcostwo mogą zrobić dziadkowie?
Czy próbki do testów na ojcostwo trzeba przechowywać w lodówce?
Czy do testów na ojcostwo można użyć gumy do żucia?

Czy tylko mężczyźni robią testy na ojcostwo?

Jak sama nazwa wskazuje, są to testy DNA na ojcostwo. Właśnie z tego powodu wykonywane są one tylko i wyłącznie przez mężczyzn. Mają one na celu potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo poprzez badania genetyczne wykonane na dostarczonych próbkach.

Czy testy na ojcostwo mogą zrobić dziadkowie?

Jest to jedno z częściej zadawanych pytań. Czy istnieje taka możliwość? Jeśli posiada się stosowne próbki, można wykonać takie badanie na ojcostwo w prywatnym laboratorium. Czy zdarza się, że na badanie DNA decydują się dziadkowie? Tak, zdarzają się takie sytuacje, że to właśnie oni pozyskują próbki i tym samym zlecają wykonanie testów genetycznych.

Czy próbki do testów na ojcostwo trzeba przechowywać w lodówce?

Pojawia się wiele mitów, które dotyczą pobierania próbek, a także przetrzymywania ich, zanim dostarczone zostaną do badania ojcostwa. Warto jednak wspomnieć, że nie muszą być one przetrzymywane w lodówce. Wystarczy odpowiednie zabezpieczenie w postaci fiolki, czy woreczka z plastiku, które sprawią, że próbka nie zostanie zanieczyszczona, ani wymieszana z żadnym innym materiałem genetycznym.

Czy do testów na ojcostwo można użyć gumy do żucia?

Guma do żucia będzie stanowiła bardzo dobrą próbkę, ponieważ zawarta zostaje na niej ślina. To właśnie ślina jest jednym z najlepszych materiałów genetycznych, które można poddać badaniom DNA na ojcostwo, aby uzyskać wyniki testu na ojcostwo. To dlatego popularnością cieszą się wymazy z policzka, które znacząco ułatwiają sprawę i szybkie badanie. Guma do żucia będzie więc idealną próbką, która pomoże ustalić ojcostwo.