Testy na ojcostwo bez tajemnic

Czy istnieje możliwość zamówienia testu ojcostwa na raty, Czy próbki do testu ojcostwa można pobrać samodzielnie, Czy przetoczona krew ma wpływ na wynik testu ojcostwa, Co się stanie jeśli próbki do testu ojcostwa zostaną źle pobraneTest ojcostwa pozwala na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa. Wynik może nie tylko zaspokajać ciekawość, ale również zostać wykorzystany do celów ustalenia pokrewieństwa, spadkobierców czy w sprawach o alimenty. Warto bowiem podkreślić, że test ojcostwa wyróżnia się wysoką wiarygodnością sięgającą 99%.

Czy istnieje możliwość zamówienia testu ojcostwa na raty?
Czy próbki do testu ojcostwa można pobrać samodzielnie?
Czy przetoczona krew ma wpływ na wynik testu ojcostwa?
Co się stanie jeśli próbki do testu ojcostwa zostaną źle pobrane?

Czy istnieje możliwość zamówienia testu ojcostwa na raty?

Laboratoria genetyczne są od siebie niezależne, dlatego też mają własne cenniki badań DNA. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wiele z nich oferuje możliwość rozłożenia płatności za badania genetyczne na raty. Warto zapytać o taką możliwość w wybranym laboratorium.

Czy próbki do testu ojcostwa można pobrać samodzielnie?

Próbki do testu na ojcostwo, mianowicie wymaz z wewnętrznej strony policzka można pobrać samodzielnie, w warunkach domowych. Wystarczy do tego celu specjalny zestaw pobraniowy. Jeśli badanie na ojcostwo ma zostać wykonane na zlecenie sądu, procedura jest nieco inna i wówczas wymaz pobiera pracownik laboratorium.

Czy przetoczona krew ma wpływ na wynik testu ojcostwa?

Przetoczenie krwi nie powinno mieć żadnego wpływu na badanie na ojcostwo, ponieważ laboratoria analizują DNA osoby badanej, które jest niezmienne. Mimo tego warto wykonać badanie na postawie wymazu z policzka, a nie z krwi. Po przetoczeniu analiza próbki krwi może bowiem wskazywać podwójne DNA, a więc wynik testu na ojcostwo będzie niejednoznaczny. Wówczas po pewnym czasie badanie należałoby powtórzyć, dlatego też lepiej wykonać je jeden raz, na podstawie wymazu z policzka.

Co się stanie jeśli próbki do testu ojcostwa zostaną źle pobrane?

Nieprawidłowy sposób pobrania próbek do testu DNA na ojcostwo może spowodować wystąpienie wyniku niejednoznacznego, a więc niewiarygodnego. Wówczas badanie trzeba powtórzyć. Należy pamiętać, by pobierać wymaz z policzka zgodnie z załączoną do zestawu instrukcją, a pobieraniem próbki krwi zawsze powinien zająć się pracownik laboratorium. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie próbki, jeśli badanie DNA odbywa się analizując tzw. mikroślady.