Sprawdzimy próbkę przed opłaceniem badaniaToothbrush isolated

Masz próbkę mikrośladową i zastanawiasz się czy nadaje się do badania na ojcostwo? Chcesz mieć pewność, że próbka jest dobrej jakości? Prześlij ją do nas, a my wykonamy analizę. Zapłacisz tylko za sprawdzenie próbki mikrośladowej, a resztę jak będziesz mieć pewność, że z próbką jest wszystko w porządku. ..

 .

Jak to zrobić?

Pobierz próbkę
Zbierz próbkę od jednej lub dwóch osób badanych i odpowiednio je zabezpiecz.

Badamy najwięcej mikrośladów: guma do żucia, szczoteczka do zębów, chusteczka z katarem, patyczki z woskowiną uszną, smoczek, gryzak, słomka, niedopałek papierosa, maszynka do golenia, butelka, szklanka, sztućce, zużyty tampon/podpaska, ślady biologiczne np. nasienie i wiele innych. Zobacz jakie jeszcze próbki badamy…

Poniżej instrukcja jak pobrać i zabezpieczyć próbki.

Jak pobrać i przechowywać próbki?

Zalecamy, aby próbki pobrać używając jednorazowych rękawiczek. Jeżeli nie ma takiej możliwości można to zrobić gołymi rękoma, prosimy jednak o zachowanie szczególnej ostrożności i nie dotykanie rękami miejsc, w których może znajdować się DNA badanej osoby.

Jeśli zebrany materiał jest mokry (np. wydzielina z nosa, szczoteczka do zębów) należy pozostawić go do wyschnięcia. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko pojawienia się pleśni. Mikroślady najlepiej umieścić w czystej, papierowej kopercie bądź sterylnym pojemniku (takim jak na mocz, do kupienia w aptece) i odesłać najszybciej jak to możliwe pocztą, kurierem lub dostarczyć osobiście do laboratorium. W przypadku szklanki/butelki najlepiej zabezpieczyć w kartonie, tak aby nie pękła.

Bardzo ważne jest, aby próbki mikrośladowe nie były narażone na promieniowanie UV powodujące degradację DNA. Warto także wiedzieć, że długotrwałe przechowywanie lub transport bardzo wilgotnych próbek w wysokiej temperaturze, panującej np. podczas letnich upałów, może doprowadzić do namnażania się drobnoustrojów uniemożliwiających dokonanie analizy. Więcej o tym jak pobrać i przechowywać próbki…

 
Wypełnij formularz zlecenia badania
 Formularz można albo pobrać z naszej strony internetowej albo możemy go wysłać na e-maila lub drogą pocztową. Pamiętaj o tym, aby podać do siebie numer telefonu lub adres e-mail oraz hasło bezpieczeństwa.

 FORMULARZ ZLECENIA BADANIA OJCOSTWA

.

Odeślij próbki
Pobrany materiał wraz z wypełnionym formularzem należy odesłać na adres:

CentrumDNA
Dział laboratoryjny
ul. Bocheńskiego 38A
40-859 Katowice

Można także do nas zadzwonić pod numer: 534 942 008 i zamówić kuriera po odbiór próbek (na nasz koszt).

Opłać analizę wstępną
Koszt sprawdzenia próbek wynosi jedynie 99,-. Dane do dokonania płatności możemy wysłać na e-maila, przekazać telefonicznie lub na anonimowym czacie. Zobacz jak możesz opłacić badanie…

.zamawiam_02

 

Oczekuj na informację z laboratorium
Analiza sprawdzająca jakość próbki trwa 5-7 dni roboczych. Po tym czasie otrzymasz informację z laboratorium czy z próbką jest wszystko w porządku. 

 .

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do naszych konsultantów i dopytaj o szczegóły:

Telefony są czynne codziennie (także w weekendy i święta) od 8:00 do 21:00

  • Tel stacjonarny:  (61) 669 05 41
  • Tel kom: 534 941 993

 Konsultacja telefoniczna: Od poniedziałku do niedzieli (także w święta) od 8:00 do 21:00..

Można się także z nami kontaktować pod adresem e-mail: laboratorium@centrumdna.pl oraz na anonimowym czacie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:30.

 

Więcej informacji: