Jak sprawdzić spermę na ubraniu?

Myślisz, że twój partner lub partnerka Cię zdradza, bo zobaczyłeś plamę, która przypomina spermę? Ciągnące się w nieskończoność podejrzenia niewiele zmienią… Musisz zdobyć niezbite dowody. Z tego artykułu dowiesz się jak to zrobić. Jak sprawdzić spermę na ubraniu, pościeli, bieliźnie czy innym przedmiocie?

Jak sprawdzić spermę na ubraniu?

Są takie sytuacje, w których partner chciałby się dowiedzieć, czy na ubraniu, bieliźnie bądź pościeli znajduje się nasienie, czy może jest to plama innego rodzaju. Jak sprawdzić spermę na ubraniu?

Odpowiedzią na to pytanie jest zrobienie badań zdrady, które składają się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest wykrycie nasienia. Wystarczy tylko przekazać ubranie bądź inną rzecz, na której znajduje się rzekoma plama spermy do laboratorium z dołączonym zleceniem badania. Test jednoznacznie stwierdzi, czy plama rzeczywiście jest nasieniem.

Na czym polega test zdrady?

Tak jak zostało powiedziane powyżej, badanie zdrady w laboratorium genetycznym ma 2 etapy:

  1. Wykrycie spermy – czyli uzyskanie informacji, czy na przesłanej próbce faktycznie jest nasienie.
  2. Ustalenie i porównanie profili genetycznych.

W przypadku gdy próbka, która została wysłana do laboratorium, okaże się nasieniem, istnieje szansa ustalenia z niej profilu oraz porównania z próbką porównawczą, którą może być wymaz z policzka.

Zobrazujmy to na przykładzie. Mężczyzna podejrzewa swoją partnerkę o zdradę – znalazł rzeczy, na których są dostrzegalne plamy spermy. Dostarcza próbkę do laboratorium i wynik potwierdza, że ślady są spermą. Następnie kontynuuje badanie i w związku z tym przekazuje swoją próbkę DNA. Dzięki temu następuje porównanie, czy nasienie jest jego czy kochanka. Tak jak zostało wspomniane powyżej, wyniki badania są jednoznaczne, więc ma pewność dotyczącą zdrady.

Dlaczego warto sprawdzić, czy to nasienie?

Skontrolowanie próbki w związku z obecnością spermy to możliwość na:

  • upewnienie się, czy to rzeczywiście sperma – wynik będzie jednoznaczny,
  • rozszerzenie testu o sprawdzenie, do kogo należy sperma. Gdy w próbce będzie znajdowało się nasienie, zachodzi szansa uzupełnienia o analizę porównawczą,
  • uzyskania informacji na temat zdrady.