Kiedy test DNA na ojcostwo może okazać się konieczny? Sprawdź
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kiedy test DNA na ojcostwo może okazać się konieczny?

O testach na ojcostwo mówi się coraz więcej. Są one nie tylko znacznie łatwiej dostępne, ale i tańsze niż kiedyś. Badania DNA uważa się obecnie za najskuteczniejsze narzędzie umożliwiające ustalenie wątpliwego ojcostwa. Prawidłowo przeprowadzony test wykluczy danego mężczyznę jako biologicznego ojca w 100% lub potwierdzi pokrewieństwo z dzieckiem na ponad 99,99%. Jest to ojcostwo praktycznie dowiedzione.

Kiedy warto wykonać badanie ojcostwa?

Mogłoby się wydawać, że jedynym powodem, dla którego mężczyźni zlecają badania na ojcostwo jest brak zaufania do partnerki, podejrzenia o zdradę, a w związku z tym niepewność co do swojego rodzicielstwa. I rzeczywiście, będzie to jeden z najczęstszych motywów, ale nie jedyny. Wszystko zależy bowiem od sytuacji danej pary.

Sposoby dochodzenia ojcostwa

Istnieje kilka rodzajów badań DNA na ojcostwo. To klient powinien zdecydować, który z nich wybrać. Laboratoria genetyczne wykonują prywatne testy na ojcostwo oraz badania ojcostwa na potrzeby sądu. Gwałtowny rozwój genetyki i biotechnologii sprawił, że potwierdzenie lub wykluczenie pokrewieństwa może nastąpić jeszcze na etapie życia płodowego, a więc przed urodzeniem dziecka. Czym charakteryzują się przedstawione wyżej metody? Czy są między nimi jakieś różnice?

Prywatny test na ojcostwo

Prywatny test DNA na ojcostwo dedykowany będzie osobom, które wiedzę na temat wyniku analizy pragną zachować wyłącznie dla siebie. Do testu ojcostwa o charakterze prywatnym wystarczą próbki pochodzące od domniemanego ojca oraz dziecka. Aby prywatne badanie ojcostwa mogło zostać wykonane nie trzeba nawet wychodzić z domu! Próbkę, którą stanowi wymaz z wewnętrznej strony policzka, można przygotować samodzielnie, w komfortowych dla siebie warunkach. W razie wątpliwości klient może skorzystać z pomocy fachowego personelu medycznego, który pobierze wymaz bezpośrednio w placówce.

Sądowy test na ojcostwo

Sądowy test na ojcostwo wykorzystuje te same techniki analizy DNA co badanie prywatne. Elementem różniącym obie metody będzie jedynie sposób poboru próbek, który jest w przypadku testu realizowanego na potrzeby sądu nieco bardziej sformalizowany. Badanie ojcostwa o charakterze sądowym wymaga włączenia próbek pochodzących bezpośrednio od matki dziecka. Wymazów do tego rodzaju badania nie można już pobrać samodzielnie. Osoby biorące udział w teście muszą udać w tym celu do wyznaczonej placówki medycznej. Przed pobraniem próbek tożsamość wszystkich uczestników zostaje zweryfikowana. Pobór odbywa się zawsze się w obecności świadków, a z całej procedury sporządza się specjalny protokół. Mimo szeregu formalności jakie trzeba dopełnić, za sądowym testem na ojcostwo przemawia jeden dość istotny szczegół. Jego wynik można z powodzeniem wykorzystać jako wiarygodny dowód w sądzie, czego nie daje nam prywatne badanie ojcostwa.

Test na ojcostwo w ciąży

Z testów na ojcostwo nie korzystają wyłącznie mężczyźni. Klientkami laboratoriów są również kobiety. Niektóre z nich zlecają badanie ojcostwa jeszcze na etapie prenatalnym. Czułość testu na ojcostwo w ciąży pozwala określić pokrewieństwo z tak samo wysokim prawdopodobieństwem, jak test realizowany w sposób standardowy, a więc po porodzie. Badanie opiera się na analizie obecnego we krwi matki wolnego DNA dziecka. Test na ojcostwo w ciąży stanowi bezpieczną alternatywę dla amniopunkcji oraz biopsji kosmówki – które były dotychczas stosowane w celu ustalenia ojcostwa w ciąży.

Więcej informacji:

Oceń
https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Oceń