Testy na ojcostwo są popularne, ponieważ każdy ma do nich dostęp i tak naprawdę ceny badania DNA nie są wygórowane. Bardzo często bardziej opłaca się wykonać badanie na ojcostwo niż opłacać alimenty na cudze dziecko. Testy DNA wykorzystywane są bowiem zarówno do potwierdzenia, jak i zaprzeczenia ojcostwa.

Co ma wpływ na cenę testu na ojcostwo?
Czy warto wybrać tani test na ojcostwo?
Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?
Czy rodzaj testu na ojcostwo wpływa na cenę?

Co ma wpływ na cenę testu na ojcostwo?

Ile kosztuje test na ojcostwo? Cenniki są różne, w zależności od miasta, wybranego laboratorium, metody pobrania próbek. Ważny jest również sam sposób przeprowadzania takiego badania ojcostwa. Wiele czynników ma ostateczny wpływ na cenę – największe znaczenie ma czas pobrania próbek. Najdroższe są bowiem testy wykonywane jeszcze w trakcie ciąży.

Czy warto wybrać tani test na ojcostwo?

W sieci można znaleźć wiele ofert na wyjątkowo tanie testy DNA na ojcostwo. Nie zawsze jednak analizują one dostateczną ilość markerów, co może mieć wpływ na wiarygodność takiego badania. Bardzo często tanie testy DNA posiadają szereg ukrytych opłat, dlatego ostateczna cena testu na ojcostwo okazuje się znacznie wyższa niż ta, która jest podana w ofercie. Warto o tym pamiętać podczas poszukiwania odpowiedniego laboratorium – tani test może być wiarygodny, jeśli jest przeprowadzony przez rzetelne laboratorium.

Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?

Ceny badań na ojcostwo wykonywane podczas trwania ciąży są bardzo wysokie. Wynika to z konieczności odpowiedniego pobrania i zbadania próbki, która pochodzi od matki. Można z niej jednak zawsze wyodrębnić DNA dziecka. Standardowo takie badanie DNA kosztuje od 2 do nawet 6 tysięcy złotych i ostateczna cena jest ustalana przez konkretne laboratorium, które wykonuje analizę.

Czy rodzaj testu na ojcostwo wpływa na cenę?

Rodzaj badania DNA na ojcostwo ma decydujący wpływ na ostateczną cenę. Najdroższy jest test w ciąży, najtańszy już po urodzeniu dziecka. Testy te wymagają bowiem innego sposobu pobrania, zabezpieczenia i zbadania próbek, stąd też wynikają różnice w cenie. Wiele osób woli jednak zapłacić więcej, by uzyskać pewność i spokój już podczas trwania ciąży.