Czy można wykonać anonimowe badanie DNA na ojcostwo?

czy można wykonać anonimowe badanie dna na ojcostwoBadanie DNA na ojcostwo może być wykonane anonimowo. Wystarczy wybrać prywatny test. Ten do celów sądowych musi bowiem zawierać dane osobowe wszystkich badanych. Wynik anonimowego testu na ojcostwo zawsze jest pewny, a dyskrecję zachować można również w czasie odbierania zestawu do pobierania próbek i wyniku.

Badanie DNA na ojcostwo – to prywatne może być anonimowe

To od klienta zależy wybór rodzaju testu na ojcostwo, a ten zlecany prywatnie może być całkowicie anonimowy. Próbki można pobrać w domu i mogą to być wymazy z policzka lub mikroślady, czyli np. używana szczoteczka do zębów, zużyta guma do żucia czy włosy z cebulkami.

W miejscu danych osobowych osób badanych znajdują się określenia „dziecko”, „domniemany ojciec” oraz „matka”. Ze względu na to, że każde badanie DNA na ojcostwo oraz wszystkie próbki do niego otrzymują specjalne numery identyfikacyjne, brak danych osobowych na formularzu badania i próbkach w żaden sposób nie wpływa na wiarygodność wyniku.

Badanie DNA na ojcostwo – dyskretna przesyłka zestawu i wyniku

Na życzenie klienta wszystkie przesyłki od Centrum DNA przesyłane mogą być bez żadnych pieczątek oraz oznakowań laboratorium. Dzięki temu nikt nie domyśli się ich zawartości. Zestaw do pobierania próbek samodzielnie w domu oraz wynik badania na ojcostwo można również zamówić na wybrany przez siebie adres (pocztą lub kurierem), poste restante, paczkomatem lub do punktu. Wynik odebrać można także telefoniczne lub mailowo. Nie ma więc konieczności podawania żadnych danych osobowych.