Czy badania na ojcostwo można zrobić w domu?

Posiadanie dzieci to dla wielu osób niewyobrażalne szczęście. Niestety, nie każdy mężczyzna ma pewność co do tego, że faktycznie jest biologicznym ojcem dziecka. Czasami tej pewności nie mają także matki. Z pomocą przychodzi test na ojcostwo, który jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości zarówno matki jak i domniemanego ojca dziecka.

Jak zrobić test na ojcostwo w domu, Czy można zrobić test na ojcostwo z włosa, Jaka jest cena testu na ojcostwo w domu, Ile czeka się na wynik testu na ojcostwo w domu

Jak zrobić test na ojcostwo w domu?
Czy można zrobić test na ojcostwo z włosa?
Jaka jest cena testu na ojcostwo w domu?
Ile czeka się na wynik testu na ojcostwo w domu?

Jak zrobić test na ojcostwo w domu?

Zrobienie testu na ojcostwo w domu jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, czynność ta nie wymaga żadnych specjalnych zdolności, dlatego też nie nikomu nie powinna przysparzać problemów. Przede wszystkim należy zamówić test DNA na ojcostwo na stronie wybranego przez nas laboratorium. Po opłaceniu zestawu testowego, otrzymamy wymazówki, a także kopertę, w której należy wysłać do badania na ojcostwo materiał genetyczny. W laboratorium pobrany przez nas materiał zostanie poddany analizie.

Czy można zrobić test na ojcostwo z włosa?

Warto wiedzieć, że test genetyczny na ojcostwo możemy wykonać nawet z włosa. Nie mogą to być jednak włosy ścięte, ale wyrwane. Włosy ścięte, w przeciwieństwie do tych wyrwanych nie zawierają bowiem cebulek, a to właśnie w cebulkach znajduje się materiał genetyczny. Na uwagę zasługują również inne możliwości. Nośnikiem materiału genetycznego może być także zużyta chusteczka higieniczna, wymaz z policzka, a także guma do żucia. Dowiedz się więcej: Test na ojcostwo z mikrośladów

Jaka jest cena testu na ojcostwo w domu?

Chyba każdemu, kto jest zainteresowany badaniem DNA na ojcostwo, zależałoby na tym, aby cena badania DNA była możliwie najniższa. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że badanie ojcostwa jest stosunkowo dużym wydatkiem. Możemy być jednak pewni jego wiarygodności. W zależności od laboratorium, w którym zdecydujemy się wykonać test, jego cena testu na ojcostwo może wahać się od około tysiąca do dwóch tysięcy złotych. Im więcej ofert przejrzymy, tym większe prawdopodobieństwo wykonania testu po atrakcyjnej cenie.

Ile czeka się na wynik testu na ojcostwo w domu?

Po odesłaniu koperty z materiałem genetycznym do laboratorium, nie pozostaje nam już nic innego jak cierpliwie czekać na jego wynik. Na szczęście nie musimy obawiać się długiego czekania. Wynik testu na ojcostwo jest zazwyczaj dostępny dla zainteresowanego w przeciągu trzech do pięciu dni od momentu, w którym do laboratorium dotrze materiał. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pewne okoliczności mogą czas oczekiwania nieco wydłużyć. Dzieje się to jednak bardzo rzadko.