Jak prawidłowo pobrać próbki do badania ojcostwa?

Szybkie i proste pobranie próbek DNA

Procedura pobrania próbek do badania ojcostwa jest bardzo prosta i zupełnie bezbolesna, dlatego też próbki można przygotować samodzielnie w domu.  W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w specjalny zestaw, który dostarczamy Państwu kurierem, pocztą, do paczkomatu lub na stację ORLEN. Można go też zakupić w aptece (lista aptek…)....

.

Jak przygotować się do pobrania próbek?
Zalecamy, aby na 2 godziny przed pobraniem próbek do badania ojcostwa nie spożywali Państwo żadnego posiłku ani napojów (zwłaszcza słodkich), nie żuli gumy, nie pili kawy/herbaty oraz nie palili papierosów. Dopuszczalne jest picie czystej wody. W przypadku małych dzieci, które muszą być karmione częściej prosimy o zachowanie godzinnego odstępu pomiędzy karmieniami.

Jak dobrze pobrać próbki?

Zapoznaj się z instrukcją:
W każdym zestawie znajduje się szczegółowa instrukcja pobrania próbek, z którą warto się zapoznać. Zobacz instrukcję…  
.

Załóż jednorazowe rękawiczki:
 Zalecamy, aby w czasie pobierania próbek mieć założone rękawiczki jednorazowe. Jeżeli nie mają Państwo możliwości założenia rękawiczek prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie dotykanie bawełnianej główki.

.

Pobierz wymazy od ojca i dziecka

Jak pobrać i przechowywać próbki inne niż wymazy?

Dla każdej badanej osoby przeznaczony jest komplet 2 wymazówek  zamkniętych w sterylnym opakowaniu. Wymazówki należy trzymać za dłuższy koniec, bez dotykania bawełnianej główki. Należy zachować ostrożność, aby nie miały styczności z osobą inna niż badana oraz z niesterylną powierzchnią.

.

Po wyciągnięciu z papierkowego opakowania wymazówki pocieracie Państwo 10-krotnie tam i z powrotem jedną wymazówką po wewnętrznej stronie jednego policzka, a drugą wymazówką – drugiego policzka. Celem tej czynności jest pobranie komórek nabłonka wyścielającego jamę ustną, z których następnie zostanie wyizolowane DNA.

.

Opisz próbki i wypełnij formularz zlecenia badania
 Wymazówki prosimy opisać imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzenia osoby badanejProsimy dołączyć do nich wypełniony i podpisany formularz zlecenia badania. Zobacz jak wygląda formularz zlecenia badania…

.

Odeślij próbki wraz z formularzem

W zestawie znajduje się koperta zwrotna w której można odesłać próbki.  Można także zadzwonić do nas pod numer: 534 942 008 i zamówić kuriera po odbiór próbek (na nasz koszt).

Więcej informacji:

.

.