bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Badanie ojcostwa – czy jest dostępne w przychodni?

Osoba wykonująca badanie na ojcostwo, która z jakiegoś powodu nie chce pobierać próbek samodzielnie, może skorzystać z pomocy fachowego personelu medycznego w przychodni. Krajowe Centrum Badań Genetycznych CentrumDNA dysponuje ponad 60. punktami na terenie całego kraju, w których można pobrać materiał DNA do testu DNA na ojcostwo.

Badanie ojcostwa w przychodni – wystarczy umówić się na pobranie

Terminy są krótkie. Pobranie próbek może odbyć się nawet jeszcze tego samego dnia. Wystarczy zadzwonić i wskazać najdogodniejszy dla siebie termin wizyty oraz rodzaj testu ojcostwa, który ma zostać wykonany. Centrum realizuje bowiem zarówno prywatne, jak i sądowe badanie ojcostwa. Zapisy na wizytę w przychodni prowadzone są również za pośrednictwem czata lub e-mailowo. Korzystając z pomocy personelu medycznego w przychodni klient ma pewność, że wszystkie próbki będą właściwie pobrane i zabezpieczone. Pracownik przychodni  pomaga również w wypełnieniu dokumentów zlecenia testu. Jeśli badanie ojcostwa ma mieć jedynie charakter prywatny, to wystarczy, że na pobranie przyjdą tylko dwie osoby – ojciec i dziecko.

Badanie ojcostwa w przychodni – jak wygląda pobranie próbek

Badanie DNA na ojcostwo może się odbyć w oparciu o zebrane na specjalny patyczek wymazy z policzka. Przed pobraniem osoba z personelu medycznego (upoważniona przez biegłego sądowego) ubiera jednorazowe rękawiczki i wkłada do jamy ustnej pacjenta tzw. wymazówkę. Następnie przykłada ją do wewnętrznej strony jednego z policzków i pociera energicznym ruchem ok. 10 razy. Potem powtarza tę czynność na drugim policzku. Wszystko trwa dosłownie kilka minut i jest całkowicie komfortowe. Do przychodni można też przynieść różne przedmioty codziennego użytku, z których potencjalnie da się wyizolować materiał genetyczny badanej osoby, np. szczoteczkę do zębów, gumę do żucia, szklankę, gryzak lub smoczek dziecięcy. Na włączenie tego typu przedmiotów do testu na ojcostwo często decydują się ci klienci, którzy nie chcą stresować dziecka wizytą w placówce medycznej.

Badanie ojcostwa w przychodni – gdy wynik testu ma posłużyć jako dowód w sprawie

Jeśli wynik testu na ojcostwo ma zostać wykorzystany w sprawie sądowej, np. o alimenty czy podział majątku, to na pobranie próbek do przychodni oprócz ojca i dziecka musi się stawić także matka. Jej obecność jest konieczna, ponieważ  badanie ojcostwa do celów sądowych wymaga sprawdzenia jej macierzyństwa. Przed pobraniem próbek pracownicy przychodni spisują również dane osobowe wszystkich uczestników badania z ich dokumentów tożsamości – dowodu osobistego, paszportu, a w przypadku małoletniego dziecka – skróconego odpisu aktu urodzenia. Robią też kserokopie tych dokumentów. Z całego zdarzenia spisywany jest również protokół sądowy, a wystawiony potem wynik badania zostaje wzbogacony o opinię eksperta ds. ustalania ojcostwa i pokrewieństwa pełniącego funkcję biegłego sądowego.

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.