Badanie DNA - czy wiek uczestnika testu na ojcostwo ma znaczenie?
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Badanie DNA – czy wiek uczestnika testu na ojcostwo ma znaczenie?

To ile lat ma osoba uczestnicząca w teście DNA na ojcostwo nie ma znaczenia, jeśli chodzi o pewność wyniku. Badanie DNA ustali w sposób jednoznaczny, czy mężczyznę łączy z dzieckiem biologiczne pokrewieństwo. Materiał genetyczny badany w teście na ojcostwo jest bowiem niezmienny, dlatego też ani wiek, ani żaden inny zewnętrzny czynnik nie wpłynie na ostateczny rezultat badania.

Badanie DNA – materiał genetyczny pozostaje taki sam przez całe życie

Mogłoby się wydawać, że skoro z wiekiem nasz wygląd zewnętrzny ulega zmianie – bo przecież z każdym kolejnym rokiem starzejemy się – to w naszym DNA również zachodzą pewne zmiany. Otóż nie! Upływający czas nie wpłynie w żaden sposób na nasz materiał genetyczny. Będzie on taki sam od momentu poczęcia aż do śmierci. Z tego powodu badanie DNA można wykonać w dowolnym okresie życia. Gdybyśmy zrobili test na ojcostwo w wieku lat 30, a potem powtórzyli go mając lat 50, to nasz profil genetyczny wyglądałby identycznie, a badanie na ojcostwo dałoby taki sam rezultat. Znaczenia nie będzie miał również stan zdrowia uczestników testu, a więc obecne i przebyte choroby, stosowane leki, a także ich tryb życia – to co jedzą, czy palą papierosy albo czy piją alkohol.

Ale niezmienność nie będzie jedyną cechą naszego DNA. Charakteryzuje je również unikatowość (to, że jest niepowtarzalne) i dziedziczność. Materiał genetyczny jest bowiem w połowie przekazywany dziecku przez matkę, a w połowie przez ojca. To dzięki tej właściwości – właściwości dziedziczenia – badanie DNA na ojcostwo jest w ogóle możliwe do zrealizowania.

Badanie DNA – badanie, w którym nie ma żadnych ograniczeń wiekowych

Próbkę do testu na ojcostwo można pozyskać już od dwudniowego noworodka. Jej pobranie jest dla niego całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Badanie DNA nie wymaga od nas ani specjalistycznej wiedzy, ani umiejętności. Wystarczy, że potrzemy kilka razy wewnętrzną stronę obu policzków dziecka, specjalnymi, sterylnymi wymazówkami. Dla jego komfortu, można to zrobić np. podczas snu.

Materiał genetyczny – nie tylko zawsze taki sam, ale też wszędzie taki sam

Materiał genetyczny, na podstawie którego wykonuje się badanie DNA pochodzi z jąder komórkowych komórek naszego ciała. Jest on we wszystkich tych komórkach identyczny. Dlatego też za próbkę do testu ojcostwa może posłużyć tak naprawdę dowolny przedmiot, na którym znajdują się już niewielkie ilości śladów biologicznych (DNA). Może to być zarówno wymaz z policzka, jak i szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, smoczek dziecięcy czy gryzak.

Badanie DNA na ojcostwo – możliwe już od 10 tygodnia ciąży

Badanie ojcostwa można wykonać również w czasie poprzedzającym narodziny dziecka, czyli gdy kobieta jest jeszcze w ciąży. Materiał genetyczny rodziców jest wówczas porównywany z materiałem genetycznym dziecka pozyskanym z krwi matki lub płynu owodniowego, pobranego podczas badań prenatalnych.

 

 

Oceń
https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Oceń