Badanie DNA cena – co wpływa na koszt testu na ojcostwo?

co wpływa na koszt testu na ojcostwo, co wpływa na cenę badania dnaZastanawiasz się nad testem na ojcostwo? Cena na pewno odgrywa w Twoich poszukiwaniach istotną rolę. Czy wiesz jednak, co wpływa na cenę takiego badania i jak wybrać dobre laboratorium? Badanie DNA cena – sprawdź, na jakie elementy zwrócić uwagę.

Badanie DNA cena – nie zawsze warto wybrać najniższą

Zdarzają się tanie oferty, jednak jednocześnie niezbyt wysokiej jakości… Dlaczego? Udział w międzynarodowych programach biegłości i kontrolach, stałe doszkalanie pracowników, wdrożenie odpowiednich procedur, wykorzystanie najlepszych na rynku odczynników… To wszystko ma wpływ na pewność badania na ojcostwo. Ale jednocześnie kosztuje.

Badanie DNA cena – to może być chwyt marketingowy

Bardzo niska cena testu na ojcostwo może być po prostu kosztem początkowym testu. Może się okazać, że za elementy – które przy trochę droższych badaniach DNA na ojcostwo są w standardzie – będzie trzeba dopłacić. Przykładem może być gwarancja na próbki.

Lepiej wybrać laboratorium, które wykonuje test DNA na ojcostwo do skutku i które w ramach ceny analizuje również następne przesłane próbki. Może się przecież zdarzyć, że DNA będzie za mało, że ulegnie degradacji… A wtedy do taniego testu ojcostwa będzie trzeba dopłacić nawet 200 złotych za próbkę!

Badanie DNA cena – co jeszcze powinno być w niej zawarte?

Ważne są przede wszystkim profile genetyczne na wyniku (dowód z wykonanego badania), analiza 24 markerów DNA (pewny wynik nawet przy badaniu tylko ojca i dziecka), wykonanie badania ojcostwa dwa razy przy wyniku wykluczającym i placówki stacjonarne (pewność, że laboratorium istnieje).

Rate this post