Badania ojcostwa – poznaj najważniejsze korzyści

badania ojcostwa najważniejsze korzyściBadania ojcostwa pozwalają uzyskać jednoznaczną informację, czy badane dziecko jest biologicznym potomkiem badanego mężczyzny. Pewny rezultat pozwala uzyskać szereg korzyści. Jakich i dlaczego warto wykonać test na ojcostwo?

Badania ojcostwa – spokój do końca życia

Dzięki temu, że badania na ojcostwo gwarantują pewny wynik na całe życie, ich wykonanie jest okazją do odzyskania spokoju, pozbycia się wątpliwości, stresu i nerwów. Można to zrobić jeszcze zanim dziecko się urodzi – od 8. tygodnia ciąży.

Badania ojcostwa – unormowanie prawnej sytuacji

Rezultat badania DNA na ojcostwo jest przydatny w wielu sprawach sądowych – głównie o zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa. Dla wielu mężczyzn pewność uzyskana dzięki badaniu jest też bodźcem do uznania ojcostwa na etapie ciąży lub po urodzeniu dziecka.

Badania ojcostwa – zadbanie o relacje w rodzinie

Niepewność i wątpliwości powodują kłótnie i wzajemne obwinianie w rodzinie. Jednoznaczny rezultat to dla wielu rodzin okazja, by pozbyć się negatywnych emocji, odbudować relacje i cieszyć się rodzinną atmosferą, której wcześniej tak bardzo brakowało. Dzięki badaniu ojcostwa udaje się także uratować wiele związków.

Badania ojcostwa – lepsze przygotowanie do rodzicielstwa

Pewność co do ojcostwa to dla mężczyzn okazja do lepszego przygotowania do roli ojca i utożsamiania z dzieckiem. Dla kobiety to natomiast szansa na zbudowanie poczucia bezpieczeństwa. Pewność co do własnej tożsamości ważna jest też dla dziecka, ponieważ to jedna z jego podstawowych potrzeb.

Rate this post