Badania DNA – co to znaczy, że próbki objęte są gwarancją?

gwarancja na próbki do badania DNAWielu pacjentów decyduje się na samodzielne pobranie próbek do badania DNA. Choć jest to bardzo proste, zawsze może zdarzyć się tak, że zebrany materiał będzie słabej jakości, a co za tym idzie, będziemy musieli przygotować kolejny. Dzięki temu, że próbki materiału genetycznego objęte są gwarancją, pacjent nie ponosi już żadnych dodatkowych kosztów, gdyby konieczne było przyprowadzenie ponownej analizy z innej próbki.

Gwarancja na próbki do badania DNA da Ci więc przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i spokój, że zlecony przez Ciebie test na ojcostwo zostanie przeprowadzony rzetelnie i z użyciem materiału genetycznego o wysokiej jakości.

Laboratorium wykonuje badania DNA z dowolnie zebranej próbki

Wystarczy, że znajduje się na niej trochę materiału genetycznego badanej osoby. Każda z tych próbek będzie tak samo pewna, a ich analiza pozwoli na wydanie jednoznacznego wyniku. Laboratorium przeprowadza badania DNA na ojcostwo m.in. na podstawie takich próbek jak wymaz z wewnętrznej strony policzka, niedopałek papierosa, włosy z cebulkami, szczoteczka do zębów, chusteczka z katarem, ślady nasienia zachowane na bieliźnie, smoczek od butelki, gryzak dziecięcy i wielu, wielu innych przedmiotów, z których korzystamy każdego dnia. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w analizowaniu różnorodnych źródeł materiału genetycznego, laboratorium nie raz udaje się wydać pewny wynik testu DNA na ojcostwo nawet z tak nietypowych próbek jak balonik, czy nadgryzione ciastko.

Badania DNA – w jakich sytuacjach gwarancja na próbki może się przydać?

Przede wszystkim wtedy, kiedy po wstępnej analizie okaże się, że próbka jest zanieczyszczona lub znajduje się w niej za mało materiału genetycznego, żeby badania na ojcostwo mogły się odbyć. Pobranie i zabezpieczenie próbki do testu ojcostwa – niezależnie od tego, czy będzie to wymaz z policzka czy też inny przedmiot – nie jest niczym skomplikowanym. Niemniej jednak nikt nie jest nieomylny i zawsze może się zdarzyć, że podczas przygotowywania materiału popełnimy jakiś błąd. Tym bardziej, jeśli robimy to samodzielnie w domu i nie jesteśmy fachowcami. W takim przypadku w laboratoriach, które nie dają gwarancji na próbki, do podstawowej ceny badania na ojcostwo doliczane są zwykle dodatkowe opłaty za analizę kolejnego materiału. Właśnie dlatego warto wybierać badania DNA, w których wszystkie próbki objęte są gwarancją. Wówczas zostanie on przeanalizowany bezpłatnie.

Badania DNA – próbki możesz dostarczyć w dowolnym momencie

Laboratorium nie wyznacza pacjentom konkretnego terminu, w którym muszą dostarczyć materiał do badania DNA. Zlecenie jest bowiem cały czas otwarte, co oznacza, że próbki możesz przesłać w najlepszym dla siebie momencie – po tygodniu, miesiącu, roku, a nawet kilku latach.