Test na ojcostwo przed porodem – czy to możliwe?

Niegdyś wykonanie testu na ojcostwo było możliwe dopiero po narodzinach malucha. W dzisiejszych czasach dotarcie do tego, kto jest ojcem dziecka, jest możliwe już w trakcie ciąży. Na taką opcję decydują się bardzo często rodzice, którzy chcą móc pozbyć się jak najszybciej stresu związanego z niepewnym ojcostwem. Dzięki najnowocześniejszym metodom genetycznym jest możliwe szybkie uwolnienie się od negatywnych emocji i móc w spokoju czekać na szczęśliwe rozwiązanie.

Jak zrobić test na ojcostwo przed porodem, Ile kosztuje test na ojcostwo przed porodem, Gdzie zrobić test na ojcostwo przed porodem, Czy każdy może zrobić test na ojcostwo przed porodem

Jak zrobić test na ojcostwo przed porodem?
Ile kosztuje test na ojcostwo przed porodem?
Gdzie zrobić test na ojcostwo przed porodem?
Czy każdy może zrobić test na ojcostwo przed porodem?

Jak zrobić test na ojcostwo przed porodem?

Test DNA na ojcostwo przed porodem nie jest trudny do przeprowadzenia. Można go wykonać za pomocą jednej z dwóch metod. Pierwsza z nich polega na podstawie krwi kobiety ciężarnej oraz wymazu z policzka domniemanego ojca dziecka. Druga metoda polega natomiast na pobraniu płynu owodniowego i dowolnych próbek od rodziców.

Ile kosztuje test na ojcostwo przed porodem?

Koszt testu na ojcostwo przed porodem różni się w zależności od tego, w jakim tygodniu ciąży zostanie przeprowadzony. Cena testu na ojcostwo w ciąży od 8 tygodnia wynosi 6977 złotych, natomiast koszt testu na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia to około 2047 złotych. Jak widać, koszt różni się znacznie, w zależności od tego, w jakim tygodniu ciąży zostanie wykonany.

Gdzie zrobić test na ojcostwo przed porodem?

Badanie DNA na ojcostwo przed porodem można wykonać w jednej z 200 placówek w naszym kraju. Badania DNA są w dzisiejszych czasach najbardziej skuteczną metodą ustalania ojcostwa. Analizy genetyczne są wykonywane w certyfikowanych laboratoriach, które posiadają wieloletnie doświadczenie. Czas oczekiwania na wizytę jest bardzo krótki, a wyniki testu na ojcostwo otrzymuje się już po 10 dniach roboczych.

Czy każdy może zrobić test na ojcostwo przed porodem?

Test genetyczny na ojcostwo przed porodem może wykonać każdy, kto chce mieć pewność odnośnie ojcostwa danego dziecka. Może o to ubiegać matka bądź ojciec dziecka. Wykonanie takiego badania na ojcostwo jest możliwe przed porodem. Nowoczesne metody genetyki umożliwiają posiadanie pewności oraz spokoju już przed narodzinami malucha.