Jak żyć po zdradzie?

Masz podejrzenia co do zdrady? Nie wiesz, co w tej sytuacji należałoby zrobić? Zastanawiasz się, jakie mogą być pierwsze oznaki zdrady? Nie wiesz, czy potrafiłbyś wybaczyć? Najważniejsza jest przede wszystkim szczera rozmowa z partnerką na temat Twoich wątpliwości. Możesz wykonać również genetyczny test zdrady, a jeśli zajdzie taka potrzeba – test na ojcostwo. Odpowiedzcie sobie też na pytanie, czy jesteście jeszcze w stanie żyć razem czy wolelibyście się rozstać?

Co możesz zrobić w sytuacji, kiedy dowiedziałeś się o najgorszym, i jak żyć po zdradzie? Na wszystkie Twoje pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Tego dowiesz się z artykułu:
Jakie są oznaki zdrady?
Jak wybaczyć zdradę?
Jak żyć po zdradzie?

Jakie są oznaki zdrady?

Większość oznak zdrady jest bardzo przewidywalna i łatwo domyślić się, że kobieta zdradza. Mimo że różnimy się znacząco od siebie, to pewne jej oznaki są stałe dla każdego przypadku. Jak możesz domyślić się, że kobieta Cię zdradza?

• Cały czas trzyma telefon przy sobie, nie masz do niego żadnego dostępu.
• Zmieniła hasła na komputerze i w telefonie.
• Szczególnie dba o swój wygląd, gdy wcześniej nie zwracała na niego zbyt wiele uwagi.
• Stała się bardziej oziębła albo traktuje Cię wyjątkowo, by zamaskować własne poczucie winy spowodowane zdradą.
• Jest bardziej samodzielna i unika codziennych aktywności, które wcześniej wykonywaliście wspólnie (chodzi sama na zakupy, woli chodzić na samotne spacery).

Jak wybaczyć zdradę? Pomoże psycholog

Pierwszym krokiem powinno być tutaj pytanie: Czy ja rzeczywiście chcę wybaczyć? Czy chcę być dalej w związku z osobą, która mnie zdradziła? Może być tak, że zdrada była tylko jednorazowym wyskokiem, błędem, do której doprowadziła zła sytuacja waszego związku?

Jeśli zdecydujecie się naprawić Wasz związek i popracować nad relacją, skorzystajcie z pomocy wykwalifikowanego psychologa. Od niego uzyskacie dokładne informacje na temat mechanizmów zdrady, ale też będziecie mogli odkryć i nazwać swoje ukrywane emocje. Dowiecie się, co zrobić, by żyć wspólnie po zdradzie i nie wypominać sobie codziennie raz popełnionego błędu.

Pamiętajcie jednak, że każdy ma inną tolerancję na zachowania partnera. Dla jednej osoby zdradą jest tylko seks, a dla innej będzie to zwykły flirt, zdrada emocjonalna, erotyczny taniec z innym partnerem czy pocałunek. To od Was zależy, co jest zdradą, od tego, na co zgadzacie się i nie zgadzacie jako partnerzy. Jeśli któreś z Was poczuje się źle w związku, poczuje się oszukane i zranione przez drugiego partnera to znak, że warto zadziałać, by naprawić podupadającą relację.

Jak żyć po zdradzie? Zyskaj pewność

Szczera i otwarta rozmowa z partnerem pozwoli Ci na uzyskanie pewności co do zdrady. Możesz też wykonać badanie genetyczne, które da Ci już sto procent pewności.
Badanie wykonuje się na podstawie nasienia znalezionego na pościeli lub bieliźnie partnerki. Specjalista pobierze materiał i porówna DNA znalezione na tych przedmiotach z Twoim DNA. Będziesz musiał dostarczyć również jakiś przedmiot, na którym na pewno znajduje się Twój kod genetyczny, np. szczoteczkę do zębów. Można to też zrobić na podstawie wymazu z policzka.

Jeśli partnerka jest w ciąży po zdradzie, a Ty chciałbyś być pewien, że dziecko jest Twoje, możesz wykonać testy DNA na ojcostwo. Zrobisz to, dostarczając próbkę, na której znajduje się DNA dziecka. Może to być choćby smoczek. DNA dziecka zostanie porównane z Twoim. Dzięki temu badaniu będziesz pewny w 100%, że jesteś ojcem.