Jak wygląda wniosek o badania DNA na ojcostwo?

zadzwoń i zapytaj o badaniePrzed przystąpieniem do badania konieczne jest wypełnienie odpowiedniego formularza zlecenia badania. Wspomniany dokument jest traktowany jako „nieoficjalny”, bądź wewnętrzny wniosek o badania DNA na ojcostwo. Warto tutaj nadmienić, że formularz do badania można pobrać bezpłatnie – ze strony laboratorium albo na życzenie odebrać go w formie elektronicznej na maila. Dostarczenie próbek wraz z poprawnie uzupełnionym formularzem to gwarancja przeprowadzenia badania w laboratorium!

Tego dowiesz się z artykułu:

Wniosek o badania DNA na ojcostwo – jak wygląda formularz zlecenia badania?

W CentrumDNA masz możliwość zapoznania się z dokumentami jeszcze przed przystąpieniem do badania. Wszelkie niezbędne formularze dostępne są pod poniższym adresem:

>>Sprawdź formularze zlecenia badania<<<

Wygląd formularza:

Wypełnienie formularza zlecającego test na ojcostwo jest bardzo proste. Potrzebujemy uzupełnić w nim jedynie kilka danych:

  • Dane osoby zlecającej – imię i nazwisko, pesel, numer telefonu oraz adres
  • Dane uczestników badania – nie jest to obowiązkowe. Badanie możemy wykonać anonimowo.
  • Informacje o pobranych próbkach – data pobrania materiału oraz jego rodzaj (wymaz z policzka czy mikroślad np. szczoteczka do zębów, paznokieć czy włos wyrwany z cebulką)
  • Zgoda na utylizację próbek po badaniu (w przypadku, gdy do badania dostarczono mikroślady)
  • Sposób udostępnienia wyniku – przez internet, wysyłkowo (do wyboru wysyłka listem poleconym albo kurierem) lub osobisty odbiór w placówce. Możemy zdecydować się na odbiór wyniku online i jedną z pozostałych opcji.
  • Oświadczenie osoby zlecającej – potwierdza się w nim m.in. bycie osobą pełnoletnią, znajomość typu zlecanego badania, jego warunków, ceny. Podpisując oświadczenie, zlecający przyjmuje także do wiadomości, że w ciągu 3 dni musi uiścić opłatę za zlecenie badania. Pełną treść oświadczenia znajdziemy w formularzu.
  • Data i podpis osoby zlecającej [1].

Tak wypełniony formularz oddajemy w placówce lub przesyłamy do laboratorium wraz z pobranymi próbkami. Wszystkie dane, które wraz z formularzem przekażemy placówce, są całkowicie poufne [2].

Źródła:

  1. https://centrumdna.pl/dla-pacjenta/dokumenty-do-pobrania/
  2. https://centrumdna.pl/porady/na-czym-polega-test-na-ojcostwo-online/

porozmawiaj o badaniu z konsultantem