Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Krótki romans zakończony nieplanowaną i niechcianą ciążą wcale nie musi być już końcem świata i ogromnym problemem. Brak pewności, kto jest ojcem dziecka? Chcesz uzyskać pewność co do ojcostwa już na etapie ciąży i odzyskać spokój? Chcesz cieszyć się tym pięknym okresem bez zbędnych zmartwień i przemyśleń? Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo? Oczywiście, że tak. Badanie na ojcostwo można wykonać już od ósmego tygodnia trwania ciąży na podstawie próbki krwi ciężarnej kobiety i wymazu z policzka domniemanego ojca.

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo dający w stu procentach pewny wynik. Dzięki temu można uzyskać spokój, zapobiec niepotrzebnym zmartwieniom i jednocześnie nie trzeba powtarzać testu po narodzinach malucha.

Co daje test na ojcostwo w ciąży?

  • Pozwala odzyskać spokój, szczęście i radość przeżywania pięknego okresu ciąży.
  • Daje możliwość zaplanowania przyszłości rodziny, zadbania o przyszłość dziecka i załatwienia spraw prawnych.
  • Pozwala zadbać o związek, partnera i małżeństwo, a także o nienarodzone jeszcze dziecko.

Jak zrobić test na ojcostwo podczas ciąży od 8 tygodnia?

Test DNA na ojcostwo wykonywany od 8 tygodnia to najwcześniej dostępne badanie ojcostwa. Badanie wykonywane jest na podstawie próbki krwi ciężarnej kobiety oraz wymazu z policzka domniemanego ojca. Polega ono na izolacji wolnego płodowego DNA znajdującego się i krążącego w krwi kobiety. Próbkę krwi pobiera się w aż 250 punktach w Polsce lub podczas wizyty domowej wyspecjalizowanej pielęgniarki.

Analizy testów dokonuje się w specjalnie do tego przygotowanym i zaopatrzonym laboratorium w Stanach Zjednoczonych.

Jak zrobić test na ojcostwo podczas ciąży od 15 tygodnia?

Drugim badaniem dostępnym do wykonania podczas ciąży jest dyskretny test od 15 tygodnia. Wykonywany jest na podstawie płynu owodniowego oraz dowolnych, dyskretnych próbek pobieranych od domniemanego ojca, na przykład brudnej chusteczki, szczoteczki do zębów czy też niedopałka papierosa – dzięki temu test można wykonać dyskretnie, co jest dodatkowym plusem.

Płyn owodniowy natomiast pobierany jest w czasie badania, podczas wizyty w specjalistycznie wyposażonej klinice, pod kontrolą USG przez jednego z pięciu najlepszych specjalistów w Polsce. Dzięki temu testowi można otrzymać również wynik w kierunku często występujących chorób i wad genetycznych płodu, takich jak na przykład zespół Downa.