<a class=Badanie ojcostwa – zrób w punkcie pobrań Badanie ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu Badanie ojcostwa – kup zestaw do badania ojcostwa w aptece Badanie ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu” width=”232″ height=”116″ />Badanie ojcostwa polega na ustaleniu, czy poddawany testom mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Standardowy test DNA na ojcostwo to porównanie wzorów DNA (określanych jako profile genetyczne), które pochodzą od domniemanego ojca i dziecka. Badanie ojcostwa w każdym wypadku pozwala potwierdzić lub wykluczyć biologiczne ojcostwo.

Badanie ojcostwa – zrób w punkcie pobrań
Badanie ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu
Badanie ojcostwa – kup zestaw do badania ojcostwa w aptece
Badanie ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu

Badanie ojcostwa – zrób w punkcie pobrań

Badanie ojcostwa w punkcie pobrań rozpoczyna się od wypełnienia formularza. W następnej kolejności pracownik medyczny pobiera próbkę materiału genetycznego, zabezpiecza ją w specjalnej probówce i przekazuje do analizy.

Badanie ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu

Badanie ojcostwa można przeprowadzić w domu, wcześniej zamawiając gotowy zestaw do badań. W zestawie znajdują się: koperta zwrotna, wymazówka do pobrania próbki oraz opakowanie do jej przechowywania. Badanie polega na samodzielnym pobraniu próbki, zapakowaniu jej w szczelne opakowanie i odesłaniu na podany adres zwrotny. Procedura ma w pełni anonimowy przebieg.

Badanie ojcostwa – kup zestaw do badania ojcostwa w aptece

Badanie na ojcostwo może mieć jeszcze bardziej uproszczoną formę. W tym celu można zakupić gotowy zestaw, dostępny w większości aptek. Dla wielu osób wiąże się jednak ze wstydem związanym z zakupieniem produktu, dlatego wybierają inne formy badań. Niemniej zestaw dostępny w aptekach jest wiarygodny, test łatwy do przeprowadzenia, a wyniki testu na ojcostwo dostępne są w krótkim czasie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Zaletą może być również niższy koszt zakupu.

Badanie ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu

Badanie genetyczne na ojcostwo można również wykonać, zamawiając wizytę pielęgniarki. Pobiera ona wtedy niezbędne do badania wymazy w domu pacjenta. Procedura badania ma bardzo poufny przebieg. Pozwala na szybkie pobranie próbek od wszystkich osób zainteresowanych, a wyniki dostępne są w ciągu kilku dni. Pacjent nie musi się też martwić o przechowywanie próbek ani ich wysyłanie. Wszystkim zajmuje się pielęgniarka.