bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Od 16 sierpnia 2023 r. test Alergia MAX w naszym laboratorium nie jest już wykonywana. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem badań genetycznych i pakietów badań dostępnych w naszej ofercie. 

Objawy alergii – uważaj na pierwsze oznaki choroby

Alergia to problem, który systematycznie dotyka coraz większej liczby osób. Do tego stopnia, że została okrzyknięta chorobą XXI wieku. Jakie są jej objawy? Wiedza o nich z pewnością przyczyni się do szybszej diagnozy i dopasowania odpowiedniego leczenia. Dowiedz się więcej

Spis treści:

Alergia objawy – kiedy występują?

Najczęściej alergię stwierdza się u dzieci i młodzieży. W przypadku stwierdzenia alergii u dzieci jest jeszcze szansa na tzw. „wyrośnięcie z alergii”. Na alergię może jednak zachorować każdy z nas niezależnie od wieku – niemowlęta, a nawet osoby starsze. Szacuje się, że przyczynami alergii w połowie są – uwarunkowania genetyczne, a także czynniki środowiskowe. Alergia to bardzo niewdzięczna choroba. Walka z jej skutkami zazwyczaj polega na unikaniu kontaktu z alergenami wywołującymi nieprawidłową reakcję organizmu.test alergia max mob

Alergia – jakie są jej rodzaje?

Rodzaje alergii można podzielić na wiele różnych kategorii. Wyróżnia się przede wszystkim podział na trzy główne rodzaje, gdzie sama nazwa wskazuje na źródło pochodzenia alergenów wywołujących objawy. Są to:

a) Alergia pokarmowa – mamy z nią do czynienia w momencie, gdy spożywamy posiłki, zawierające alergeny, na które dany organizm, a dokładniej układ immunologiczny reaguje nieprawidłowo. Alergia pokarmowa najczęściej jest wiązana z takimi produktami jak: mleko, ryby i owoce morze, jaja, orzechy, pszenica, a także niektóre owoce i warzywa.
b) Alergia wziewna – reakcja alergiczna w przypadku alergii wziewnej występuje, kiedy do dróg oddechowych dostają się substancje o właściwościach uczulających. Dominują tutaj pyłki drzew i roślin, a także kurz czy sierść zwierząt.
c) Alergia kontaktowa – jej efekty związane są z kontaktem z niektórymi czynnikami alergicznymi np. poprzez dotyk bądź bezpośrednią ekspozycję. W przypadku alergii kontaktowej najbardziej znane ze swoich właściwości uczulających są lateks, chrom, nikiel, a także substancje chemiczne zawarte w farbach, czy substancje wchodzące w skład kosmetyków.

Zaprezentowany powyżej podział oczywiście nie jest pełny. Istnieje więcej kategorii i podkategorii alergii, jednak w niniejszym przypadku koncentrujemy się na najbardziej popularnych przypadkach.

Objawy alergii – co wskazuje na chorobę?

Alergie potrafią dawać wiele zróżnicowanych objawów. Trudność w diagnozowaniu alergii objawia się tym, że mogą one również wskazywać na szereg innych chorób. Z tego względu diagnostyka alergii to proces czasochłonny. W przypadku wystąpienia poniższych objawów warto skonsultować się z alergologiem bądź sięgnąć po testy alergiczne – najlepiej te z krwi, cechujące się najwyższą dokładnością.

zamów test alex mob

Duszności, katar, kaszel, zaczerwienione i łzawiące oczy, bóle głowy, zatkany nos, drapanie i ból w gardle, infekcje dróg oddechowych, uczucie ucisku w klatce piersiowejto część objawów, których przyczyna może wskazywać na alergię wziewną.

Natomiast alergia pokarmowa wiąże się przede wszystkim z dolegliwościami w obrębie układu trawiennego. Jako przykłady wymienić można: biegunki, nudności, wymioty, bóle brzucha, ogólne osłabienie, zaparcia, nadmierne gazy, obrzęk śluzówek jamy ustnej i wiele innych.

Alergia kontaktowa głównie daje swoje objawy w zmianach na skórze człowieka. Objawia się ona pod postacią wyprysków, świądu i zaczerwienień skóry, grudek, pęcherzyków wypełnionych płynem czy wysypki.

Warto jednak pamiętać, że różnego rodzaju alergie mogą dawać podobne objawy np. w przypadkach alergii pokarmowej i wziewnej towarzyszyć nam mogą podobne dolegliwości. Objawy alergii nie mogą być lekceważone. Najpoważniejszym objawem alergii jest wstrząs anafilaktyczny, który nieprzerwany może prowadzić do zgonu chorego.

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.