Czy we włosach jest DNA? Doskonała próbka do testu na ojcostwo
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Czy we włosach jest DNA? Z włosów można uzyskać materiał genetyczny – niezbędny do przeprowadzenia testów na ojcostwo. Co ciekawe, taką próbkę bardzo łatwo pozyskać chociażby z prywatnej szczotki do włosów. Dodatkowo na wielu filmach kryminalnych włosy są przedmiotem ustalania sprawcy. Czy faktycznie ludzki włos zawiera w sobie nasze DNA? A może tylko niektóre włosy nadają się do badań? Sprawdź!

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy we włosach jest DNA?

Podstawowe pytanie, jakie możemy sobie zadać, brzmi: czy we włosach jest DNA? Rzeczywiście nasze włosy posiadają ludzi materiał genetyczny. Jednak trzeba pamiętać, że nie chodzi tutaj o włos, który ściany podczas wizyty u fryzjera. Nasze DNA ukryte jest w cebulkach włosowych, a więc ta część włosa jest niezbędna do przeprowadzenia badania na ojcostwo.

Nie ma znaczenia jakiego koloru czy długości włosy posiadamy. Ponadto nie musimy się obawiać, że podczas wizyty w salonie fryzjerskim pozostawimy całą kopalnie naszego kodu genetycznego. Dlatego w przypadku pobierania próbki z włosa trzeba pamiętać, żeby posiadał on cebulkę.

Jak zabezpieczyć włosy do testu DNA?

Kiedy uda nam się zdobyć włos wraz z cebulką ważne, aby dowiedzieć się jak zabezpieczyć włosy do testu DNA. Na początku zaznaczmy, żeby podczas pobierania próbki nie ograniczać się do jednego włosa. Dobrze jeśli posiadamy ich kilka sztuk, aby laboratorium mogło sobie wybrać te najlepszej jakości.

Jeszcze raz przypomnijmy, że niezbędne są widoczne gołym okiem cebulki. A skąd je pobrać? Najprościej będzie pobrać kilka włosów z dowolnego miejsca na ciele albo po prostu z odzieży czy grzebienia. Często włosy mimowolnie wypadają wraz z cebulkami.

A więc jak zabezpieczyć włosy do testu DNA? Najlepszym sposobem jest spakowanie pobranych włosów do papierowej koperty, na której piszemy do kogo należy próbka. Ważne też, aby, do czasu wysłania koperta wraz z włosami była przechowywana w suchym i zaciemnionym miejscu.

Jakie próbki nadają się do badań na ojcostwo?

Jakie próbki nadają się do badań na ojcostwo? Oczywiście włosy nie są jedynym materiałem nadającym się do badań na ustalenie ojcostwa. Najczęściej wykorzystuje się wymaz z wewnętrznej strony policzka lub próbkę krwi. Można również wykorzystać przedmioty, na których znajduje się materiał genetyczny. Przykładem może być: smoczek, guma do życia, szczoteczka do zębów, niedopałek papierosa itp.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

Nie ukrywam, że najbardziej obawiałem się, że tak niska cena może wpłynąć na jakość badania a wynik będzie niewiarygodny. Państwa pracownik zapewnił mnie jednak, że otrzymany wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny, a niska cena możliwa jest dzięki wprowadzeniu ekonomicznej polityki cenowej. Jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta jak i również pomyślnego dla mnie rezultatu badania.

27 lutego 2018 r., Adam M. z Katowic

Kiedy znalazłem się w sytuacji bez wyjścia (tak myślałem przed wykonaniem testu) to moim jednym celem było pozbycie się tych okropnych wątpliwości oraz jak najszybsze poznanie. Wiedziałem, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu na ojcostwo, dlatego też od razu zacząłem poszukiwania odpowiedniego laboratorium. Zupełnie przypadkowo trafiłem na Państwa stronę (informację znalazłem na innej stronie) i widząc bardzo atrakcyjną cenę za badanie prywatne postanowiłem skontaktować się z Państwem. Bardzo miło zaskoczyło mnie Państwa profesjonalne i indywidualne podejście do mojego przypadku. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie moje pytania i wątpliwości, dlatego też w pełni Państwu zaufałem i  wiem, że decyzja była słuszna.

10 lutego 2018 r., Władysław G. z Wrocławia

Bardzo oczekiwałem na wyniki dlatego cieszy mnie krótki czas realizacji testu. Chciałbym również podziękować za miłą obsługę i pełen profesjonalizm.

19 stycznia 2018 r., Adrian O. z Włocławka
Oceń
https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.