Czy badania dna na ojcostwo są zawsze pewne?

Czy badania dna na ojcostwo są zawsze pewne?

 

czy badania DNA na ojcostwo są zawsze pewneW Centrum DNA badania na ojcostwo są zawsze pewne. Ma to związek z badaniem aż 24 markerów DNA, co umożliwia również w pełni wiarygodne testy bez udziału matki. Próbki pobrane mogą być z wymazów z policzka lub mikrośladów. Sposób pobierania próbek również nie ma wpływu na jednoznaczność wyniku.

Badania DNA na ojcostwo – pewność wyniku

Nasze laboratorium gwarantuje 99,9999% pewności w przypadku potwierdzenia wyniku, natomiast 100% przy jego wykluczeniu. Takie wartości uzyskiwane są zawsze – nawet wtedy, gdy materiał genetyczny do badania pobrany jest wyłącznie od dziecka i mężczyzny (bez DNA matki). Gwarantują to analiza 24 markerów DNA, wyspecjalizowana kadra pracowników i najnowszy sprzęt.

Co więcej, jeśli uzyskany wynik badania DNA na ojcostwo będzie negatywny, a ojcostwo zostanie wykluczone, analiza przeprowadzana jest kolejny raz. Dzięki temu rezultat w każdej sytuacji jest niepodważalny.

Badania DNA na ojcostwo – próbki

Na jednoznaczność wyniku nie mają też wpływu wykorzystane do badania próbki – ważne, by znajdował się na nich materiał genetyczny badanych. Można skorzystać z wymazów z policzka albo posłużyć się tzw. mikrośladami. Do mikrośladów zalicza się np. zużytą chusteczkę higieniczną, używaną szczoteczkę do zębów, używaną maszynkę do golenia, używany smoczek, włosy z cebulkami czy paznokcie ze skórkami.