Czy badania dna na ojcostwo są zawsze pewne?

Czy badania dna na ojcostwo są zawsze pewne?

 

W Centrum DNA badania na ojcostwo są zawsze pewne. Ma to związek z badaniem aż 24 markerów DNA, co umożliwia również w pełni wiarygodne testy bez udziału matki. Próbki pobrane mogą być z wymazów z policzka lub mikrośladów. Sposób pobierania próbek również nie ma wpływu na jednoznaczność wyniku.
 

Badania DNA na ojcostwo – pewność wyniku

Nasze laboratorium gwarantuje 99,9999% pewności w przypadku potwierdzenia wyniku, natomiast 100% przy jego wykluczeniu. Takie wartości uzyskiwane są zawsze – nawet wtedy, gdy materiał genetyczny do badania pobrany jest wyłącznie od dziecka i mężczyzny (bez DNA matki). Gwarantują to analiza 24 markerów DNA, wyspecjalizowana kadra pracowników i najnowszy sprzęt.

Co więcej, jeśli uzyskany wynik badania DNA na ojcostwo będzie negatywny, a ojcostwo zostanie wykluczone, analiza przeprowadzana jest kolejny raz. Dzięki temu rezultat w każdej sytuacji jest niepodważalny.

Badania DNA na ojcostwo – próbki

Na jednoznaczność wyniku nie mają też wpływu wykorzystane do badania próbki – ważne, by znajdował się na nich materiał genetyczny badanych. Można skorzystać z wymazów z policzka albo posłużyć się tzw. mikrośladami. Do mikrośladów zalicza się np. zużytą chusteczkę higieniczną, używaną szczoteczkę do zębów, używaną maszynkę do golenia, używany smoczek, włosy z cebulkami czy paznokcie ze skórkami.

Oceń ten artykuł