Większość mężczyzn w pewnym momencie życia marzy o rodzicielstwie. Niestety, nie zawsze panowie są pewni tego, że to oni są ojcami. Nierzadko obawiają się, że z jakichś powodów mogą nimi nie być. Aby upewnić się co do faktu, że jest się ojcem, warto przeprowadzić odpowiednie testy na ojcostwo.

Czy używki mają wpływ na test na ojcostwo, Kiedy test na ojcostwo może nie wyjść, Jaka jest trwałość próbek do testu na ojcostwo Co jest potrzebne do testu na ojcostwo

Czy używki mają wpływ na test na ojcostwo?
Kiedy test na ojcostwo może nie wyjść?
Jaka jest trwałość próbek do testu na ojcostwo?
Co jest potrzebne do testu na ojcostwo?

Czy używki mają wpływ na test na ojcostwo?

Wielu mężczyzn nie stroni od używek. Panowie zastanawiają się więc często nad tym czy używki mają wpływ na wiarygodność testów dna. Mowa tu przede wszystkim o paleniu dużej liczby papierosów, a także o spożywaniu nadmiernej ilości alkoholu. Jak bowiem powszechnie wiadomo, używki są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Na szczęście nie zmieniają one DNA, dlatego nie musimy obawiać się, że alkohol lub papierosy zaburzą w jakiś sposób wynik testów DNA na ojcostwo.

Kiedy test na ojcostwo może nie wyjść?

Jak już zostało wspomniane w powyższym akapicie, wyniku testu na ojcostwo nie mogą zaburzyć stosowane przez mężczyznę używki. Czasami jednak badanie na ojcostwo może nie wyjść. Dotyczy to przede wszystkim przypadków, w którym próbki zostaną nieprawidłowo pobrane. Pobierając próbkę DNA z wewnętrznej strony policzka należy pamiętać na przykład o tym, aby na dwie godziny przed jej pobraniem niczego nie jeść ani nie pić. W przeciwnym razie wynik może wyjść zaburzony.

Jaka jest trwałość próbek do testu na ojcostwo?

Wiele osób, które decydują się na przeprowadzenie testu ojcostwa zastanawia się nad tym czy test genetyczny na ojcostwo może nie wyjść, jeśli próbki będą zbyt długo przechowywane. Warto byłoby więc wiedzieć jaka jest ich trwałość. Wiele zależy od rodzaju próbek. Pobrany z policzka wymaz jest bardzo trwałą próbką. Dużą dozę ostrożności należy jednak zachować pobierając próbki niestandardowe. Mowa tu o próbkach do tak zwanych anonimowych testów na ojcostwo. Jeżeli wykorzystujemy szczoteczkę do zębów czy włosy, musimy zatroszczyć się o to, aby próbki nie zostały zanieczyszczone.

Co jest potrzebne do testu na ojcostwo?

Do badania DNA na ojcostwo będziemy potrzebować wspomnianego już powyżej wymazu z wewnętrznej strony policzka. Ten sposób przeprowadzenia testu jest niezwykle wiarygodny, prosty i wygodny. Jeżeli nie mamy jednak możliwości przeprowadzenia go, możemy wykorzystać włosy, a nawet plamy krwi osoby, która ma zostać poddana badaniu. Należy jednak pamiętać o tym, że testu z próbek niestandardowych można użyć jedynie do celów prywatnych.