Badanie ojcostwa w zagranicznym laboratorium – czy warto?

Badanie ojcostwa w zagranicznym laboratoriumKlienci chcący wykonać badanie DNA w kierunku ustalenia ojcostwa bardzo często zastanawiają się czy wybrać zagraniczne laboratorium, czy może zdecydować się na rodzimą firmę. Zaletą pierwszej opcji jest na pewno znacznie niższa cena – w wielu krajach test na ojcostwo można zrealizować już za kilkaset złotych. Przed podjęciem ostatecznego kroku warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw, aby potem nie żałować swojej decyzji.

Ograniczenia i bariery

Badanie ojcostwa w zagranicznym laboratoriumOd razu należy powiedzieć, że wybór firmy zagranicznej automatycznie nakłada na nas pewne ograniczenia. Placówka, której zlecimy badanie na ojcostwo nie będzie podlegała prawodawstwu polskiemu, a przepisom obowiązującym w kraju, w którym funkcjonuje. W razie niedopełnienia warunków oferty może się okazać, że firma nie poniesie żadnych konsekwencji, np. ze względu na luki prawne, o których my klienci nie będziemy mieli nawet pojęcia…

Dochodzenie swoich racji na odległość może stanowić barierę, która zmusi nas do podjęcia długiej i męczącej podróży, niekoniecznie zakończonej sukcesem. Kolejną dość istotną przeszkodą będzie bariera językowa. Wyniki wystawiane w zagranicznych laboratoriach sporządza się w języku angielskim, a treści w nich zawarte mogą przewyższać nasze kompetencje.

W świetle tych wszystkich okoliczności zadajmy sobie więc pytanie czy warto ryzykować i narażać się na dodatkowy, niepotrzebny stres? Oferty badań DNA na ojcostwo polskich laboratoriów są bardzo bogate, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Nawet jeśli nie będziemy mogli zapłacić za badanie od razu, zawsze istnieje jeszcze możliwość rozłożenia płatności na raty. Poza tym ceny testów na ojcostwo przeprowadzanych w polskim laboratorium wcale nie są dużo wyższe od tych wykonywanych za granicą. Nie ma zatem najmniejszego powodu, zlecać badanie ojcostwa poza granicami kraju.

Więcej informacji:

.

Rate this post