Badanie DNA – czy pozwala ustalić pokrewieństwo?

czy badanie dna pozwala ustalić pokrewieństwo, czy badania dna pozwalają ustalić pokrewieństwoOczywiście! Badanie DNA to świetny sposób sprawdzenia biologicznego pokrewieństwa – przykładowo między rodzeństwem, dziadkami i wnukami czy bratankiem i wujkiem. Dzięki temu można określić przede wszystkim, czy między dzieckiem a rodziną ojca istnieją więzy krwi (bez jego udziału).

Badanie DNA na pokrewieństwo – kiedy się przydaje?

W niektórych rodzinach pojawiają się pytania o pokrewieństwo – czy to na pewno moja wnuczka, czy to możliwe, że jesteśmy rodzeństwem, czy to na pewno dziecko naszego syna… Badanie DNA na pokrewieństwo pozwala na nie odpowiedzieć. Wystarczy zbadać np. dziadka i wnuka, babcię i wnuczkę, dwóch braci, dwie siostry lub wiele innych relacji.

Badanie DNA – jakie próbki nadają się do testu pokrewieństwa?

Badanie DNA na pokrewieństwo może być wykonane z wykorzystaniem tak naprawdę dowolnych próbek z materiałem genetycznym. Doświadczone laboratorium przyjmuje nawet takie jak nadgryzione ciastko, inhalator, nakładka na zęby czy pestki z owoców! Do badania nadają się też np. używana maszynka do golenia, słomka po napoju, niedopałek papierosa, plamy krwi czy sztućce.

Badanie DNA – dlaczego warto wykonać badania pokrewieństwa?

Dzięki pewnemu wynikowi, potwierdzającemu lub wykluczającemu pokrewieństwo, można na zawsze odzyskać spokój i pewność. Rezultat często wykorzystywany jest też w sądzie, co pozwala uregulować prawną sytuację rodziny. Dla wielu bliskich to także szansa na naprawę rodzinnych relacji i stworzenia pięknych więzi, które były wcześniej naderwane.

Rate this post