Jak długo trwają badania ojcostwa?

ile trwa badanie DNA, ile trwają badania DNA, jak długo trwają badania ojcostwaBadania DNA to najpewniejszy sposób na zweryfikowanie niepewnego ojcostwa. Zależy Ci na jak najszybszym wyniku? Postaramy się, aby dotarł on do Ciebie w umówionym terminie.

Standardowo badania ojcostwa przeprowadzane w Krajowym Centrum Badań Genetycznych CentrumDNA trwają nie dłużej jak 10 dni roboczych od momentu, kiedy próbki dotrą do działu analiz. Aby umożliwić klientom jak najszybsze zapoznanie się z rezultatem testu na ojcostwo, na ich życzenie możemy przekazać go w formie telefonicznej lub e-mailowej.

 Dlaczego 10 dni roboczych?

ile trwa badanie DNA, ile trwają badania DNA, jak długo trwają badania ojcostwaAby zoptymalizować koszty pracy laboratorium i tym samym móc zaproponować klientom najniższą cenę badania DNA na rynku, testy DNA na ojcostwo przeprowadzamy po zebraniu odpowiedniej ilości próbek. Dzięki temu zarówno koszty pracy, jak i amortyzacja maszyn są niższe, co z kolei przekłada się na atrakcyjną cenę badania ojcostwa.

Kiedy czas wykonania badania ojcostwa może się wydłużyć?

Gwarantowany czas wydania wyniku (do 10 dni roboczych od momentu, kiedy próbki docierają do laboratorium) obowiązuje tylko w przypadku prawidłowo pobranych próbek. Zdarza się, że uzyskany materiał DNA jest kiepskiej jakości i wówczas trzeba powtórzyć część analizy, co wydłuża czas realizacji testu ojcostwa. W rzadkich przypadkach może też nastąpić konieczność ponownego pobrania próbek. Należy również pamiętać, że czas 10 dni roboczych obowiązuje od momentu dostarczenia próbek do laboratorium (nie ich nadania).

Więcej informacji:

 

.

powrót