Co się dzieje z Twoimi próbkami po przyjściu do laboratorium?
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Co dzieje się z Twoimi próbkami w laboratorium?

co się dzieje z próbkami po przyjściu do laboratorium
Każdy etap pracy w laboratorium wykonujemy zgodnie z normami ISO 17025. Dzięki temu możemy zagwarantować Ci w 100% pewny i wiarygodny wynik.

Pobrany i zabezpieczony przez Ciebie materiał genetyczny niezależnie od tego czy jest w formie wymazu z policzka czy w formie innych próbek śladowych przechodzi przez te same etapy laboratoryjne po to aby ostatecznie uzyskać informację dotyczącą Twojego ojcostwa.

Jak sam widzisz w badaniach DNA można przebadać każdą próbkę, która zawiera DNA. Czy jest to wymaz z policzka, guma do żucia, niedopałki papierosa czy szklanki, z której piła dana osoba, DNA tam zawarte zazwyczaj nadaje się do badania na ojcostwo. Zabezpieczony materiał po dostarczeniu do laboratorium jest na początku ewidencjonowany. Twojemu zleceniu nadawany jest indywidualny numer zlecenia jak również każda z próbek, którą dostarczasz uzyskuje swój własny numer.

Pierwszy etap badania – izolacja DNA

Z dostarczonych przez Ciebie próbek izolujemy DNA. Oznacza to, że przez serię różnych działań przerywamy struktury komórek i wyciągamy z nich DNA. DNA w takiej postaci służy jako punkt wyjścia do dalszych etapów badania ojcostwa. Ilość DNA uzyskana na tym etapie jest niewystarczająca, aby móc przeprowadzić badanie stąd konieczne jest zwiększenie jego ilości.

Drugi etap badania- namnażanie DNA (reakcja PCR)

co się dzieje z próbkami po przyjściu do laboratorium
Laboratorium stosuje najlepszy sprzęt.

Reakcja PCR, która jest tutaj stosowana to jedno z ważniejszych odkryć w genetyce – potocznie nazywana jest genetyczną kopiarką. Dzięki niej jesteśmy w stanie zwielokrotnić ilość DNA uzyskanego na etapie izolacji, a tym samym móc przeprowadzić pełną analizę DNA, dysponując ponad 1000 krotnie większą ilością DNA niż na początku badania DNA na ojcostwo. Twórcy tej metody wykorzystali fakt, że nasze DNA to dwie nici połączone ze sobą specjalnymi wiązaniami. Te dwie nici tworzą wzór helisy wszystkim dobrze znany z podręczników biologii. Nici DNA mają zdolność rozłączania i ponownego schodzenia  się ze sobą przy zmianie temperatur. I takie właśnie zjawisko wykorzystuje się w reakcji PCR. Przez wzrosty i spadki temperatury w otoczeniu gdzie dostępne są dodatkowo materiały koniecznie do budowy nici DNA (nukleotydy, enzymy, jony wspomagające proces), możliwie jest zwielokrotnienie ilości DNA konieczne do przeprowadzenia ostatniego etapu badania.

.

Trzeci etap badania- elektroforeza kapilarna

Jest to proces praktycznie zautomatyzowany, który odbywa się w urządzeniu nazywanym sekwenatorem. Dzięki niemu następuje rozdział cząsteczek w zależności od ich wielkości. W wyniku tej analizy uzyskujemy profil genetyczny danej osoby.

Etapy poza laboratoryjne

co się dzieje z próbkami po przyjściu do laboratoriumEtap laboratoryjny kończy się w momencie uzyskania surowych danych, które następnie są analizowane przez doświadczonego pracownika. Laborant w tym przypadku korzysta także z profesjonalnych programów do obróbki danych uzyskanych z elektroforezy kapilarnej. Automatyzacja tego etapu gwarantuje, że ryzyko błędu ludzkiego jest praktycznie równe zeru.

Przeanalizowane dane następnie wykorzystywane są w analizie statystycznej, która ma na celu obliczenie prawdopodobieństwa ojcostwa w danym przypadku. Analiza statystyczna określa tzw. miarę wartości dowodu. Wyniki badania ojcostwa, które uznawane są za pewne to takie, które potwierdzają ojcostwo z prawdopodobieństwem ponad 99,9999% lub wykluczają je w 100%.

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.