Od 16 sierpnia 2023 r. test ALEX w naszym laboratorium nie jest już wykonywany. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem badań genetycznych i pakietów badań dostępnych w naszej ofercie.
Test ALEX nowej generacji – dlaczego jest najdokładniejszy?
Alergia to problem coraz częściej występujący i coraz bardziej dokuczliwy. Taka sytuacja spowodowała, że zaczęto poszukiwać rozwiązań, które szybko i dokładnie są w stanie ustalić przyczynę męczących dolegliwości. W poniższym artykule poznasz najdokładniejszy test na alergie dostępny na rynku – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlaczego warto go wykonać? Przekonaj się już teraz!
Tego dowiesz się z artykułu:
- Test molekularny na alergie – dlaczego jest lepszy od tradycyjnych testów?
- Bezpłatna konsultacja – zamów rozmowę o badaniu
- Kto powinien skorzystać z badań molekularnych na alergie?
- Test molekularny ALEX – dlaczego akurat on?
- Jakie alergeny poddane są analizie?
- Jak wykonać test ALEX?
Różnica pomiędzy standardowymi testami, zajmującymi się analizą samych alergenów, a testami molekularnymi jest diametralna. Najszerszy test molekularny – test ALEX stanowi kolejny, wyższy level diagnostyki alergicznej! Dlaczego? Badanie molekularne rozbija każdy badany alergen na najmniejsze elementy (tzw. molekuły). Takie rozwiązanie pozwala zebrać szereg dodatkowych, istotnych klinicznie informacji.
Badanie molekularne dostarczy Ci wiadomości na temat potencjalnych alergii krzyżowych, a także sprawdzi największą pulę alergenów dostępną w jednym badaniu (niespełna 300 czynników alergicznych). Testy molekularne ze względu na swoją ogromną wartość medyczną i prostotę rekomendowane są osobom w każdym wieku, zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Bezpłatna konsultacja – zamów rozmowę o badaniu
Opowiedz nam o swojej sytuacji – nasz konsultant pomoże i dopasuje rozwiązanie, dzięki któremu dowiesz się co robić dalej, jak ukierunkować diagnostykę alergii. Wypełnij poniższy formularz i zamów rozmowę. Zadzwonimy do Ciebie w dogodnym dla Ciebie czasie.
Kto powinien skorzystać z badań molekularnych na alergie?
- Osoby uczulone na wiele alergenów jednocześnie.
- Osoby chcące uniknąć testów opartych na próbach prowokacji (zerowe ryzyko wystąpienia silnych reakcji alergicznych, w tym wstrząsu anafilaktycznego).
- Pacjenci, którzy nie mogą odstawić przyjmowanych leków na czas badań.
- Dzieci w przypadku, gdy inne testy alergiczne niczego nie wykazały.
Test molekularny ALEX – dlaczego akurat on?
Test ALEX analizuje reakcję organizmu człowieka wobec aż 295 alergenów! To blisko dziesięciokrotnie więcej niż zakres podstawowych paneli alergicznych! Szeroki zakres badania to nie jedyna zaleta tego badania. Co jeszcze wyróżnia ten test?
- Precyzja – badanie molekularne jest w stanie wykryć aż 99% wszystkich alergii;
- Krótki czas oczekiwania na wynik – wydanie wyniku badania to kwestia zaledwie kilku dni (średnio ok. 5-10 dni);
- Osobisty profil uczuleniowy –
- Pewny wynik – 100% pewności! Technologia molekularna blokuje białka, które w tradycyjnych badaniach mogą przyczyniać się do uzyskania wyników fałszywie pozytywnych
- Brak przygotowania – udział w badaniu nie wymaga wcześniejszego przygotowania się – brak konieczności przerywania leczenia itp.
- Identyfikacja alergii krzyżowych – niebywale cenna informacja, pozwalająca ograniczyć do minimum ryzyko wstrząsów anafilaktycznych, które mogą wystąpić w przypadku jej niezdiagnozowania.
- Bezpieczeństwo – brak skutków ubocznych, badanie polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi. Badanie całkowicie bezpieczne dla dzieci.
Jakie alergeny poddane są analizie?
Test ALEX to najszerszy test alergiczny. Badanych jest aż 295 alergenów (na które składa się: 117 ekstraktów i 178 molekuł). Test sprawdzi reakcję wobec następujących czynników mogących wywołać alergię:
pyłki drzew, traw, chwastów | warzywa i grzyby | mięso | zwierzęta domowe |
zboża | owoce | przyprawy | owady i karaluchy |
rośliny strączkowe | mleko i jaja | pleśnie i drożdże | lateks |
orzechy i nasiona | ryby i owoce morza | roztocza | inne |
Jak wykonać test ALEX?
Test ALEX to bardzo proste i wygodne badanie, do którego nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie. Jak wygląda schemat przeprowadzenia badania?
- Porozmawiaj o badaniu – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – nr tel. 534 942 008, zadaj pytanie naszym ekspertom i dobierz rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.
- Umów się na badanie – dowolną metodą (telefonicznie, za pośrednictwem czata lub wiadomości e-mail).
- Przyjdź na badanie – odwiedź jedną z naszych przychodni na terenie całego kraju bądź zamów wizytę pielęgniarki mobilnej, która pomoże zorganizować całe badanie w Twoim własnym domu!
- Odbierz wynik – dostępny w ciągu 5-10 dni roboczych.
Widzisz jakie to proste? Dokładamy wszelkich starań by znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnej sytuacji każdego z naszych Pacjentów. Nie czekaj i sprawdź to już teraz! Nasza infolinia działa 7 dni w tygodniu (pon. – pt. 7:00-19:00, sb. – nd. 9:00-17:00).