Test ALEX nowej generacji - dlaczego jest najdokładniejszy?
 
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

 

Od 16 sierpnia 2023 r. test ALEX  w naszym laboratorium nie jest już wykonywany. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem badań genetycznych i pakietów badań dostępnych w naszej ofercie.

Test ALEX nowej generacji – dlaczego jest najdokładniejszy?

Alergia to problem coraz częściej występujący i coraz bardziej dokuczliwy. Taka sytuacja spowodowała, że zaczęto poszukiwać rozwiązań, które szybko i dokładnie są w stanie ustalić przyczynę męczących dolegliwości. W poniższym artykule poznasz najdokładniejszy test na alergie dostępny na rynku – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlaczego warto go wykonać? Przekonaj się już teraz!

Tego dowiesz się z artykułu:

Różnica pomiędzy standardowymi testami, zajmującymi się analizą samych alergenów, a testami molekularnymi jest diametralna. Najszerszy test molekularny – test ALEX stanowi kolejny, wyższy level diagnostyki alergicznej! Dlaczego? Badanie molekularne rozbija każdy badany alergen na najmniejsze elementy (tzw. molekuły). Takie rozwiązanie pozwala zebrać szereg dodatkowych, istotnych klinicznie informacji.

Badanie molekularne dostarczy Ci wiadomości na temat potencjalnych alergii krzyżowych, a także sprawdzi największą pulę alergenów dostępną w jednym badaniu (niespełna 300 czynników alergicznych). Testy molekularne ze względu na swoją ogromną wartość medyczną i prostotę rekomendowane są osobom w każdym wieku, zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Bezpłatna konsultacja – zamów rozmowę o badaniu

Opowiedz nam o swojej sytuacji – nasz konsultant pomoże i dopasuje rozwiązanie, dzięki któremu dowiesz się co robić dalej, jak ukierunkować diagnostykę alergii. Wypełnij poniższy formularz i zamów rozmowę. Zadzwonimy do Ciebie w dogodnym dla Ciebie czasie.

Kto powinien skorzystać z badań molekularnych na alergie?

 1. Osoby uczulone na wiele alergenów jednocześnie.
 2. Osoby chcące uniknąć testów opartych na próbach prowokacji (zerowe ryzyko wystąpienia silnych reakcji alergicznych, w tym wstrząsu anafilaktycznego).
 3. Pacjenci, którzy nie mogą odstawić przyjmowanych leków na czas badań.
 4. Dzieci w przypadku, gdy inne testy alergiczne niczego nie wykazały.

zamów test alex mob

Test molekularny ALEX – dlaczego akurat on?

Test ALEX analizuje reakcję organizmu człowieka wobec aż 295 alergenów! To blisko dziesięciokrotnie więcej niż zakres podstawowych paneli alergicznych! Szeroki zakres badania to nie jedyna zaleta tego badania. Co jeszcze wyróżnia ten test?

 • Precyzja – badanie molekularne jest w stanie wykryć aż 99% wszystkich alergii;
 • Krótki czas oczekiwania na wynik – wydanie wyniku badania to kwestia zaledwie kilku dni (średnio ok. 5-10 dni);
 • Osobisty profil uczuleniowy 
 • Pewny wynik – 100% pewności! Technologia molekularna blokuje białka, które w tradycyjnych badaniach mogą przyczyniać się do uzyskania wyników fałszywie pozytywnych
 • Brak przygotowania – udział w badaniu nie wymaga wcześniejszego przygotowania się – brak konieczności przerywania leczenia itp.
 • Identyfikacja alergii krzyżowych – niebywale cenna informacja, pozwalająca ograniczyć do minimum ryzyko wstrząsów anafilaktycznych, które mogą wystąpić w przypadku jej niezdiagnozowania.
 • Bezpieczeństwo – brak skutków ubocznych, badanie polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi. Badanie całkowicie bezpieczne dla dzieci.

test alergia max mob

test alergia max mob

Jakie alergeny poddane są analizie?

Test ALEX to najszerszy test alergiczny. Badanych jest aż 295 alergenów (na które składa się: 117 ekstraktów i 178 molekuł). Test sprawdzi reakcję wobec następujących czynników mogących wywołać alergię:

pyłki drzew, traw, chwastów warzywa i grzyby mięso zwierzęta domowe
zboża owoce przyprawy owady i karaluchy
rośliny strączkowe mleko i jaja pleśnie i drożdże lateks
orzechy i nasiona ryby i owoce morza roztocza inne

 

Jak wykonać test ALEX?

Test ALEX to bardzo proste i wygodne badanie, do którego nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie. Jak wygląda schemat przeprowadzenia badania?

 1. Porozmawiaj o badaniu – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – nr tel. 534 942 008, zadaj pytanie naszym ekspertom i dobierz rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.
 2. Umów się na badanie – dowolną metodą (telefonicznie, za pośrednictwem czata lub wiadomości e-mail).
 3. Przyjdź na badanie – odwiedź jedną z naszych przychodni na terenie całego kraju bądź zamów wizytę pielęgniarki mobilnej, która pomoże zorganizować całe badanie w Twoim własnym domu!
 4. Odbierz wynik – dostępny w ciągu 5-10 dni roboczych.

Widzisz jakie to proste? Dokładamy wszelkich starań by znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnej sytuacji każdego z naszych Pacjentów. Nie czekaj i sprawdź to już teraz! Nasza infolinia działa 7 dni w tygodniu (pon. – pt. 7:00-19:00, sb. – nd. 9:00-17:00). 

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.