Czy wykonując test na ojcostwo możemy liczyć na dyskrecję?

czy wykonując test na ojcostwo można liczyć na dyskrecjęBadania na ojcostwo przestają być tematem wstydliwym. Z roku na rok zyskują one na popularności również w naszym kraju. Co ciekawe coraz więcej mężczyzn szczerze przyznaje do ich realizacji.Wśród zróżnicowanej grupy klientów – do której zaliczają się zarówno panowie, jak i panie, ludzie młodzi oraz w starszym wieku – zdarzają się osoby, które wolałyby zachować wiedzę o przeprowadzonym badaniu tylko dla siebie. 
Pojawia się zatem pytanie: Czy wykonując test na ojcostwo możemy liczyć na dyskrecję?

Poufność danych chroniona ustawą

czy wykonując test na ojcostwo można liczyć na dyskrecjęKwestie związane z ochroną danych osobowych zostały szczegółowo uregulowane ustawą z 1997 roku, uchwaloną przez Sejm RP. Treść dokumentu odnosi się do wielu bardzo istotnych aspektów tej ochrony. Dotyczy ona gromadzenia, przechowywania, zabezpieczania, jak i udostępniania informacji. Obowiązek bezwzględnego przestrzegania zapisów ustawy nałożono na wiele działających w kraju instytucji i organizacji, w tym również placówki medyczne.

Szybka i dyskretna wysyłka zestawu – na wskazany adres lub do paczkomatu

Pobór próbek do testu na ojcostwo jest tak prosty, że można go przeprowadzić w zaciszu własnego mieszkania. Jedyną rzeczą jaką należy zrobić w tym kierunku jest zakup zestawu do samodzielnego poboru wymazów i postępowanie zgodnie z dołączoną do niego instrukcją. Zestaw wysyłamy najczęściej na wskazany adres lub do paczkomatu. W formularzu zamówienia klient może też zaznaczyć opcję dyskretnej wysyłki. Na kopercie nie będzie wtedy figurować pieczątka i logo laboratorium, a adresatem przesyłki zostanie osoba prywatna. Dzięki temu osoby trzecie nie domyślą się co znajduje się w jej wnętrzu.

Systemy zabezpieczeń

CentrumDNA wprowadziło specjalne procedury bezpieczeństwa, które skutecznie zapobiegają przedostaniu się jakichkolwiek danych w ręce osób nieupoważnionych do ich posiadania. Nigdy nie przekazujemy żadnych informacji podczas pierwszej rozmowy telefonicznej. Aby było to możliwe najpierw dokonujemy weryfikacji osoby, która do nas dzwoni – sprawdzamy czy w naszym systemie komputerowym figuruje badanie na dane nazwisko oraz prosimy o podanie hasła ustalonego wcześniej przez klienta.

Znakowanie próbek

Wszystkie materiały, które trafiają do laboratoriom są odpowiednio kodowane, dzięki czemu ryzyko jakiejkolwiek pomyłki zostaje zniwelowane praktycznie do zera.

 

Więcej informacji:

.

 

Oceń