Czy wykonując test na ojcostwo możemy liczyć na dyskrecję?

Czy wykonując test na ojcostwo możemy liczyć na dyskrecję?

czy wykonując test na ojcostwo można liczyć na dyskrecjęBadania na ojcostwo przestają być tematem wstydliwym. Z roku na rok zyskują one na popularności również w naszym kraju. Co ciekawe coraz więcej mężczyzn szczerze przyznaje do ich realizacji.Wśród zróżnicowanej grupy klientów – do której zaliczają się zarówno panowie, jak i panie, ludzie młodzi oraz w starszym wieku – zdarzają się osoby, które wolałyby zachować wiedzę o przeprowadzonym badaniu tylko dla siebie. 
Pojawia się zatem pytanie: Czy wykonując test na ojcostwo możemy liczyć na dyskrecję?

Poufność danych chroniona ustawą

czy wykonując test na ojcostwo można liczyć na dyskrecjęKwestie związane z ochroną danych osobowych zostały szczegółowo uregulowane ustawą z 1997 roku, uchwaloną przez Sejm RP. Treść dokumentu odnosi się do wielu bardzo istotnych aspektów tej ochrony. Dotyczy ona gromadzenia, przechowywania, zabezpieczania, jak i udostępniania informacji. Obowiązek bezwzględnego przestrzegania zapisów ustawy nałożono na wiele działających w kraju instytucji i organizacji, w tym również placówki medyczne.

Szybka i dyskretna wysyłka zestawu – na wskazany adres lub do paczkomatu

Pobór próbek do testu na ojcostwo jest tak prosty, że można go przeprowadzić w zaciszu własnego mieszkania. Jedyną rzeczą jaką należy zrobić w tym kierunku jest zakup zestawu do samodzielnego poboru wymazów i postępowanie zgodnie z dołączoną do niego instrukcją. Zestaw wysyłamy najczęściej na wskazany adres lub do paczkomatu. W formularzu zamówienia klient może też zaznaczyć opcję dyskretnej wysyłki. Na kopercie nie będzie wtedy figurować pieczątka i logo laboratorium, a adresatem przesyłki zostanie osoba prywatna. Dzięki temu osoby trzecie nie domyślą się co znajduje się w jej wnętrzu.

Systemy zabezpieczeń

CentrumDNA wprowadziło specjalne procedury bezpieczeństwa, które skutecznie zapobiegają przedostaniu się jakichkolwiek danych w ręce osób nieupoważnionych do ich posiadania. Nigdy nie przekazujemy żadnych informacji podczas pierwszej rozmowy telefonicznej. Aby było to możliwe najpierw dokonujemy weryfikacji osoby, która do nas dzwoni – sprawdzamy czy w naszym systemie komputerowym figuruje badanie na dane nazwisko oraz prosimy o podanie hasła ustalonego wcześniej przez klienta.

Znakowanie próbek

Wszystkie materiały, które trafiają do laboratoriom są odpowiednio kodowane, dzięki czemu ryzyko jakiejkolwiek pomyłki zostaje zniwelowane praktycznie do zera.

 

Więcej informacji:

.