bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Badanie WES w Wielkiej Brytanii – jak wykonać? Ile czeka się na wynik?

Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii mieszka ponad 900 tysięcy Polaków. Wielu z nich ma problemy zdrowotne i potrzebuje skorzystać z diagnostyki genetycznej. Od jakiegoś czasu nie muszą z tym czekać do powrotu do Polski. Mogą oni wykonać nowoczesną diagnostykę genetyczną, przebywając na terytorium Wielkiej Brytanii. Jest to możliwe w przypadku badania WES oferowanego m.in. przez Laboratorium TestDNA. Zobacz, jak je wykonać przebywając na Wyspach Brytyjskich!

Badanie WES – jak przebiega? Kto powinien je wykonać?

Badanie WES to nowoczesny test genetyczny. Wykonuje się go za pomocą technologii NGS (Sekwencjonowanie Nowej Generacji). Jest to nowatorska i bardzo dokładna metoda analizy DNA. W badaniu WES za pomocą owej technologii sprawdzane są wszystkie geny pacjenta. Nie ma więc możliwości, aby podczas analizy jakaś nieprawidłowość została przeoczona. Jest to jedyne badanie genetyczne o tak szerokim zakresie. W innych testach sprawdzane są jedynie fragmenty DNA pacjenta.

Badanie WES można wykonać w każdym wieku. Jest to możliwe nawet u noworodka.

Jeśli potrzebujemy wykonać diagnostykę genetyczną, to badanie WES jest najlepszym możliwym wyborem. Dzięki niemu mogą wykryte zostać m.in. zaburzenia ze spektrum autyzmu, padaczka czy schorzenia metaboliczne. Jego wykonanie warto przemyśleć także w przypadku opóźnień w rozwoju u dzieci czy nieprawidłowych cech wyglądu fizycznego. Wskazane jest ono także w przypadku występowania dolegliwości, których lekarz nie jest w stanie zdiagnozować.

Badanie WES dostępne jest w kilku wersjach. Jego najnowszą wersją jest test WES Complex. Jest to badanie multiomiczne. Oznacza to, że łączy ono w sobie aż trzy badania: test WES o najszerszym możliwym zakresie, badanie kariotypu molekularnego (mikrodelecje oraz mikroduplikacje) oraz badanie biochemiczne (wykonywane jedynie w przypadku wykrycia choroby metabolicznej albo neurodegeneracyjnej, aby sprawdzić, czy schorzenie jest aktywne). Na rynku nie znajdziemy drugiego badania genetycznego o tak szerokim zakresie. WES Complex zwiększy nasze szanse na otrzymanie diagnozy aż o 25%. Dzięki niemu unikniemy wykonywania wielu badań i kilkukrotnego pobierania próbek. Oszczędzamy więc nasz czas, nerwy i pieniądze.

WES Complex w Wielkiej Brytanii

Na wykonanie testu WES Complex nie musimy czekać. Możemy zrobić to z własnego domu, nawet jeśli znajduje się on w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu badanie wykonamy od ręki bez wizyty w Polsce, a w konsekwencji szybciej otrzymamy właściwą diagnozę i rozpoczniemy ewentualne leczenie.

Jeśli chcemy wykonać badanie WES Complex z Wielkiej Brytanii, to musimy skontaktować się z laboratorium go wykonującym. Istnieje wiele form kontaktu, większość Laboratorium umożliwia kontakt telefoniczny, meilowy, na czacie, a także można umówić konkretny termin rozmowy z konsultantem, który jest specjalistą w dziedzinie badań WES.  Kolejnym krokiem jest umówienie się na rozmowę z lekarzem genetykiem. Podczas rozmowy lekarz porozmawia z nami o powodzie wykonywania badania, a także wyjaśni nam całą procedurę.

Test WES Complex wykonuje się na podstawie suchej kropli krwi, którą musimy pobrać samodzielnie. Specjalny zestaw pobraniowy zostanie przesłany na wskazany adres wraz z instrukcją. Suchą kroplę krwi pobiera się poprzez nakłucie palca lub piętki dziecka i wyciśnięcie kropli krwi na specjalną bibułkę. Jest to bardzo proste. Tak pobraną próbkę należy odesłać do laboratorium wraz z wypełnionymi dokumentami na własny koszt.

Laboranci rozpoczną analizę próbki, gdy tylko dotrze ona do laboratorium. Trwa to maksymalnie do siedmiu tygodni. Po zakończeniu analizy pacjent otrzyma jej wynik w języku polskim i angielskim. Umożliwi mu to skonsultowanie go ze specjalistami w Wielkiej Brytanii bez konieczności tłumaczenia go. Pacjent po otrzymaniu wyniku zostanie umówiony na drugą konsultację z lekarzem genetykiem, podczas której zostanie omówiony wynik badania. Genetyk może zalecić nam także odpowiednie leczenie, jeśli będzie taka potrzeba.

https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_01.png

WIĘCEJ BADAŃBadania genetyczne w CentrumDNA

Testy na ojcostwo
Ustalenie ojcostwa nigdy nie było prostsze. Wykonaj badanie i zyskaj bezcenną pewność.
Nietolerancje pokarmowe
Ciągłe wzdęcia i zaparcia? Odkryj wroga w jedzeniu.
Test zdrady
Prosty sposób na sprawdzenie wierności partnerki - nawet w 24 godziny.
Test na raka jelita grubego
Pragniesz cieszyć się życiem jak najdłużej, ale obawiasz się kolonoskopii? Wykonaj ColoAlert!

ZAREZERWUJ TERMINUmów wizytę w domu lub w placówce

Chcesz umówić się na badanie? Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy i wszystko zorganizujemy.

Szybkie terminy badań

Wizyta nawet następnego dnia!

Bezpłatne konsultacje

Tel. 534 942 008

UMÓW WIZYTĘ

  Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

  Book your visit

   Administratorem Twoich danych osobowych będzie testDNA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 38 A, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001091570, NIP: 634-282-27-48, Regon: 243413225. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności

   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/06/large_blue_triangle_02.png
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_07.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_08.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_02.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/home_experience_04.jpg
   https://centrumdna.pl/wp-content/uploads/2020/04/experience_02.png

   LIST OF ALLFrequently Asked Questions

   What products are cosmetics?

   Podcasting operational change management inside of workflows to establish a framework. Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail. Keeping your eye on the ball while performing a deep dive on the start-up mentality to derive convergence on cross-platform integration.

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

   Is animal testing legally required?

   Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring.

   What are the alternatives to testing?

   Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment.

   Where is animal testing safe?

   Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.