Test na zdradę (wierność) – prosty i skuteczny

Detekcja nasienia i identyfikacja osoby

Jeżeli podejrzewasz, że partner/partnerka Cię zdradza możesz wykonać prosty test na udowodnienie zdrady. Dyskretne śledztwo przeprowadzisz sam, bez pomocy detektywa! Badanie polega m.in. na sprawdzeniu czy na dostarczonym materiale (majtki, odzież, prześcieradło itp.) znajduje się nasienie.

 

Test na zdradę: detekcja nasienia

Do badania należy dostarczyć bieliznę męską, damską lub inne materiały, takie jak pościel czy chusteczka. Test wykrywa czy na materiale znajdują się ślady spermy. W przypadku kiedy wynik wyjdzie pozytywny, test można rozszerzyć o inne badanie DNA:

  • Określenie profilu genetycznego osoby, od której pochodzi nasienie
  • A następnie porównanie otrzymanego profilu z profilem dowolnej osoby (sprawdzamy czy sperma należy do konkretnej osoby)
Test na zdradę: sprawdzenie od kogo pochodzą próbki

Po ustaleniu profilu genetycznego z materiału (bielizna, odzież, pościel) należy dostarczyć dowolną próbkę porównawczą (wymaz z policzka, szklanka, szczoteczka, chusteczka, niedopałek papierosa i wiele innych). Badanie polega właśnie na porównaniu profilu uzyskanego np. z bielizny czy prześcieradła z profilem uzyskanym z innej próbki. W ten oto sposób można łatwo ustalić czy pochodzą one od tej samej osoby. 

Jak zabezpieczyć materiał?

Zalecamy, aby plamę na materiale (bielizna, pościel itp.) najpierw osuszyć, a dopiero później umieścić w czystej kopercie lub woreczku strunowym.  Kopertę lub woreczek prosimy podpisać danymi zgodnymi z formularzem zlecenia badania. Tak zapakowany materiał, razem z wypełnionym formularzem, należy dostarczyć do laboratorium.

.