Koszt ustalenia ojcostwa | Skip to main content

Jaki jest koszt badań DNA na ojcostwo?

ustalenie_ojcostwa_poza_polskaNie jesteś pewny swojego ojcostwa i zastanawiasz się jaka jest cena badania DNA oraz od czego jest ona uzależniona? Martwi Cię to, że koszt ustalenia ojcostwa jest za wysoki? U nas badanie ojcostwa wykonasz już za 847 zł.

Koszt ustalenia ojcostwa uzależniony jest od wielu czynników:

  • Po pierwsze wpływa na to ilość osób biorących udział w teście. Im jest ich więcej, tym wyższa jest również cena.
  • Po drugie ważne jest również to, czy decydujesz się na samodzielne pobranie materiału, czy też chcesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego. Ta druga opcja również wiąże się z dodatkową opłatą.
  • Wreszcie po trzecie na cenę badania DNA wpływa też to czy test przeprowadzany jest do celów prywatnych (dla własnej wiedzy zainteresowanych) czy też sądowych (wynik ma stanowić wiarygodny dowód dla sądu). W przypadku badania sądowego na całościowy jego koszt składa się cena analizy, pobrania materiału w placówce medycznej oraz ekspertyza biegłego sądowego, która stanowi uzupełnienie wyniku.
Test na ojcostwo za 500 i za 2000 zł – skąd taka różnica?

Badanie ojcostwa w oparciu o 24 markery genetycznePrzeglądając oferty laboratoriów genetycznych zapewne zauważyłeś, że koszt ustalenia ojcostwa waha się w granicach od 500 zł do nawet 2000 zł. Skąd taka różnica? Z jednej strony na pewno kwestia różnych marży. Z drugiej strony jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że przeprowadzenie testu na ojcostwo wiąże się z zaangażowaniem specjalistycznego sprzętu, wykorzystaniem wysokiej klasy odczynników oraz wsparcia wykwalifikowanego zespołu. W związku z tym badanie to nie może kosztować mało.

Krajowe Centrum Genetyki CentrumDNA oferuje podstawowy test na ojcostwo już za 687 zł, ponieważ stosujemy ekonomiczną politykę cenową. Na wynik testu oczekują Państwo 10 dni roboczych, co związane jest z koniecznością zebrania odpowiedniej ilości próbek do rozpoczęcia analizy. Wykonując badania „hurtowo” możemy zmniejszyć całościowy koszt. Jednocześnie rezygnujemy również z różnych opcji dodatkowych. Gwarantujemy zatem pewny i wiarygodny wynik za najniższą cenę.

.

Więcej informacji:

 

 .

powrót

 

Zadzwoń teraz
Napisz na czacie